تابلو راهنما

تابلو راهنماتابلوهای راهنما

تابلوهای راهنما که علامت نیز نامیده می‌شوند، همچون تابلوهای تبلیغاتی بخش جداناپذیری از زندگی روزمره هستند. این تابلوها از جلمه تابلوهایی به شمار می‌‍‌آیند که برای معرفی و راهنمایی مکان‌های عمومی، مراکز تجاری، خیابان‌ها، ساختمان‌ها، فروشگاه‌ها و معرفی بخش‌های متعدد موجود در اماکن عمومی و خصوصی به کار می‌روند. تابلوهای راهنما که به عنوان علامت و نشانه یا به اصطلاح sign هم تلقی می‌شوند، همچون تابلوهای تبلیغاتی بخش جداناپذیری از زندگی روزمره هستند که همه هنگام خروج از منزل با آنها مواجه می‌شوند.تابلوهای راهنما که علامت نیز نامیده می‌شوند، همچون تابلوهای تبلیغاتی بخش جداناپذیری از زندگی روزمره هستند.

هدف از نصب تابلوهای راهنما، پیداکردن بخش کوچکی از مکان‌های بزرگ و پر ازدحام اداری، تجاری، عمومی و جاده‌ای است که برای افراد سخت و گمراه کننده هستند. به همین منظور برای راحتی و هدایت افراد از تابلوهای راهنما استفاده می‌شود.

همچنین در برخی مراکز طراحی و لوگویی که بر روی تابلو راهنما مراکز تجاری وجود دارند، در اولین برخورد مخاطبان را به سمت خود می کشانند. حتما برای شما نیز اتفاق افتاده است، که به محض ورود به شرکت یا اداره ای تابلوی راهنمای بزرگی مقابل روی خود دیده اید. بدون این که نیاز به پرسیدن سوالی از نگهبان داشته باشید، به محل مورد نظر خود حرکت می کنید. دقیقا تابلو راهنما مراکز تجاری نیز می تواند چنین ویژگی ای داشته باشد. شما به راحتی می توانید در اولین برخورد با تابلو راهنما به سمت محل مورد نظرتان حرکت نمایید.

تابلو راهنما مراکز تجاری بسته به محیط و محل نصب خود، انواع مختلفی دارند:

تابلو آویز

تابلو راهنمای طبقات


تابلو اماکن


تابلو ایمنی


تابلو نما


تابلو ایستاده (توتم)