تابلو تجهیزات ایمنی


خرید تابلو های ایمنی

تابلو تجهیزات ایمنی ساده‌ ترین و در عین‌ حال یکی از مهم‌ ترین لوازم مورد استفاده در خیابان‌ها، محل کار و... است.خرید تابلو های ایمنی از طریق طراحی و رنگ خاص، به دیگران در مورد یک اتفاق خاص اطلاع‌ رسانی می‌کنند.

اما برای خرید تابلو های ایمنی باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟ در انتخاب و خرید انواع تابلو اخطار ایمنی باید به کدام ویژگی آنها دقت کنیم؟ در ادامه به همه سوال‌هایی که در مورد تابلوهای ایمنی در ذهن شما وجود دارد، پاسخ می‌دهیم.

در تمامی مقالات این مجموعه درباره تمامی موارد ساین توضیح داده شده است با ما همراه باشید.


خروج اضطراری

همه شما تاکنون ده‌ها بار انواع تابلو ایمنی را دیده‌اید، اما ممکن است با معنی همه آنها آشنایی نداشته باشید. تابلوهای اخطار ایمنی، تابلو ایمنی ترافیک، تابلو خروج اضطراری و... ابزارهای بسیار ساده‌ای هستند که تنها از یک صفحه فلزی، پایه و رنگ‌های شب‌تاب تشکیل شده‌اند. وظیفه خروج اضطراری با توجه به نوع کاربرد آن متفاوت است که در ادامه به معرفی آن می‌پردازیم.

کاهش احتمال بروز حادثه برای رانندگان

هشدار دادن در مورد ظاهر شدن موانع طبیعی در خیابان (مقابل مدارس و...)

اطلاع‌رسانی به کارگران در مورد خطرات احتمالی موجود در محل کار آنها

معرفی تجهیزات ایمنی لازم برای کارگران حین کار

آموزش کارهای صحیح در مواقع ضروری و بحرانی (مانند مشخص کردن مسیر خروج اضطراری)

کمک کردن به تقویت برنامه آموزشی حول موضوع ایمنی

با توجه به مطالب ذکرشده مشخص می‌شود که دسته‌بندی زیادی برای تابلو تجهیزات ایمنی وجود دارد. برای هر موضوعی که به هشدار یا اطلاع‌رسانی نیاز دارد، یک تابلو خاص طراحی‌شده است و با این روش به همه افراد در مورد آن مسئله هشدار داده می‌شود. از آنجایی‌ که تابلو اخطار ایمنی در حفظ سلامت انسان‌ها و در برخی موارد حیوان‌ها نقش مهمی دارد، باید در استفاده و خواندن آن نهایت دقت را به خرج دهید.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره تابلو ایمنی کارگاه ساختمانی هستید به این صفحه مراجعه کنید.


تابلو خروج اضطراری

ضرورت درک استاندارد هنگام انتخاب تابلو تجهیزات ایمنی

تابلو ایمنی ترافیک و سایر تابلوها در هر کشور استانداردهای مختص خود را دارند؛ به‌عنوان‌مثال معیار این استاندارد در ایالات‌متحده بر اساس OSHA 1910.145 و سری ANSI Z535 است. اما هریک از این استانداردها چه معنایی دارند؟

تا پیش از سال 2013 تنها معیار در طراحی تابلو استاندارد OSHA بود اما به دلیل وجود برخی محدودیت‌ها و نقص‌ها در آن، با گذشت زمان مورد اصلاح قرار گرفت. طبق استاندارد اوشا، هر تابلو با توجه به زبان مردم طراحی می‌شد و در آن خبری از اطلاعات مفید در مورد پیامد پیش رو یا نحوه پیشگیری از آن وجود نداشت. اما پس از ترکیب این استاندارد با ANSI طراحی گرافیکی در تابلوهای ایمنی بیشتر مورداستفاده قرار گرفته و در سطح بین‌المللی قابل‌استفاده شد.

به‌عنوان‌مثال پیش‌ از این روی تابلو خروج اضطراری تنها واژه خروج اضطراری نوشته ‌شده بود، اما امروزه می‌توانید طرح یک انسان در حال فرار از در خروجی را نیز ببینید. از مهم‌ترین مزایای استفاده هم‌زمان از استاندارد OSHA و ANSI می‌توان به این نکته اشاره کرد افراد بی‌سواد هم به‌راحتی می‌توانند معنی تابلو ایمنی را متوجه شوند. این امر سبب شده که حادثه‌ها و خسارت‌ها تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

مجموعه ریحان ساین مفتخر است تمامی خدمات مربوط به تابلو تبلیغاتی مغازه را در اختیار شما قرار دهد.


هنگام خرید تابلو های ایمنی باید معنی همه آنها را بدانیم؟

هنگام خرید تابلو های ایمنی باید نسبت به کارکرد آن اطلاعات دقیقی داشته باشید، در غیر این صورت برای شما کارآمد نخواهد بود. اما اهمیت خرید تابلو های ایمنی برای خواندن تابلو اخطار ایمنی کمتر است زیرا بیش از 100 نوع تابلو وجود دارد که یادگیری مفهوم همه آنها دشوار است.

در چنین مواردی فقط باید با نکات مهم مربوط به طراحی آنها آشنا شوید. در ادامه نکات کلیدی در مورد خواندن صحیح تابلوهای اخطار را به شما آموزش می‌دهیم.


تابلو ایمنی ترافیک

برخی افراد تصور می‌کنند که هرچه تعداد تابلو تجهیزات ایمنی و تابلو ایمنی ترافیک بیشتر باشد، تاثیر مثبتی در حفظ سلامت افراد دارد اما این تصور کاملا اشتباه است.

اگر از تعداد زیادی تابلو ایمنی ترافیک در یک مکان استفاده شود، باعث سردرگمی افراد شده یا به بی‌تفاوتی آنها نسبت به تابلو منجر می‌شود. البته خرید تابلو های ایمنی و استفاده بیش‌ از حد آن باعث می‌شود که تمرکز راننده مختل شده و باعث وقوع حادثه شود.
اگر در محل کار شما تابلو ایمنی ترافیک وجود دارد باید به بررسی همه آنها پرداخته و تابلوهای غیرضروری را حذف کنید. حتی می‌توانید تابلو ایمنی ترافیک خریداری کنید که در آنها مفهوم چند تابلو به‌صورت ترکیبی وجود دارد.

با انجام این کار همه هشدارهای لازم را تنها در چند تابلو ایمنی ترافیک به افراد منتقل می‌کنید. وجود تابلو ایمنی ترافیک مانند خروج اضطراری در هر خروجی لازم است اما از نصب بیش‌ از حد تابلو ایمنی ترافیک کم‌ اهمیت خودداری کنید.


تابلو ایمنی ترافیک و معنی رنگ

تنها چند رنگ در طراحی تابلوهای ایمنی مانند خروج اضطراری، ریزش کوه و... مورداستفاده قرار می‌گیرد. در ادامه شما را با معنی و مفهوم رنگ‌های مورداستفاده در هر تابلو آشنا می‌کنیم:

تابلو ایمنی ترافیک و تابلو خطر: در تابلو ایمنی ترافیک از رنگ‌های سیاه، قرمز و سفید استفاده می‌شود؛ مانند تابلوی خطر ریزش کوه.

تابلو ایمنی ترافیک و تابلو احتیاط: در طراحی تابلو ایمنی ترافیک از رنگ زرد برای پس‌زمینه و از رنگ سیاه برای پانل و حروف استفاده می‌شود. گاهی ممکن است تابلو فقط زرد باشد؛ مانند تابلوی خطر برق‌گرفتگی.

ما در مقاله های قبلی درباره تولید کننده تابلو های ایمنی توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.


تابلو خروج اضطراری

در حال حاضر به دلیل اینکه همه افراد در سراسر دنیا قادر باشند مفهوم یک تابلو را متوجه شوند، در طراحی آنها از تصاویر استفاده می‌شود. البته در موارد زیادی دیده می‌شود که از حروف و واژه هم در تابلو خروج اضطراری استفاده شود، اما حتما این واژه در کنار تصویر مورداستفاده قرار می‌گیرد.

به‌ عنوان‌ مثال در تابلو خروج اضطراری، واژه EXIT (با مفهوم خروج اضطراری در تابلو خروج اضطراری) در کنار طرح آدم در حال فرار جلوی یک در خروجی نوشته می‌شود.

در برخی موارد لازم است در مورد وضعیت احتمالی اطلاعات تکمیلی به افراد داده شود. در این صورت تابلوی دومی در کنار تابلو اصلی قرار داده می‌شود که در آن همه اطلاعات لازم به‌صورت نوشته درج می‌شود. معمولا برای این نوشته‌ها از زبان رسمی هر کشور استفاده می‌شود؛ در ایران این نوشته‌ های به زبان فارسی هستند.

تابلو ایمنی ترافیک و تابلو دستورالعمل اجباری: زمینه تابلو خروج اضطراری آبی‌رنگ است و تصویر و حروف مورد استفاده در آن با سفید کشیده می‌شوند؛ مانند تابلو خروج اضطراری استفاده از گوشی ایمنی در محل کار.

تابلو ایمنی ترافیک و تابلو دستورالعمل ایمنی: در تابلو خروج اضطراری از پس‌زمینه سفید و پانل سبز استفاده می‌شود و رنگ تصویر یا حروف روی آن سبز است؛ مانند تابلو خروج اضطراری.


تابلو اخطار ایمنی

باید هنگام خرید تابلو تجهیزات ایمنی، تابلویی را انتخاب کنید که در آن از سیگنال هشدار متناسب با محل موردنظر شما استفاده ‌شده باشد. این سخن بدین معنی است که با توجه به شرایط محل نصب تابلو، نوع آن را انتخاب کنید؛

به‌ عنوان‌ مثال نباید برای همه قسمت‌ ها از تابلو اخطار ایمنی خطر استفاده کنید زیرا باعث کاهش تاثیر آن بر افراد حاضر در آن مکان می‌شود؛ از تابلو اخطار ایمنی تنها در مکان‌های خاص و خطرناک استفاده کنید. با توجه به راهنمای زیر، تابلوی مناسب برای هر مکان را خریداری کنید.

درصورتی‌که در یک محل امکان وارد آمدن آسیب بدنی به افراد وجود دارد، بهتر است از تابلو "اخطار" استفاده شود.

اگر در یک محل احتمال وارد آمدن آسیب به افراد وجود دارد، اما منجر به مرگ یا آسیب جدی نمی‌شود بهترین گزینه استفاده از تابلو اخطار ایمنی است.

استفاده از تابلوی "هشدار" برای مکان‌هایی مناسب است که در آنجا ممکن است فرد با خطر مرگ یا ازکار افتادگی مواجه شود.

در صورتی‌ که بروز اتفاق در یک مکان حتما به مرگ یا آسیب جدی منجر شود، باید در آنجا از تابلو اخطار ایمنی "خطر" استفاده کنید.

برای اینکه اطلاعات دقیق را در مورد یک مکان به سایرین انتقال دهید، بهتر است تابلو اخطار ایمنی را انتخاب کنید.


تابلو تجهیزات ایمنی

تابلو تجهیزات ایمنی

هنگام خرید تابلو تجهیزات ایمنی باید به ابعاد تابلو تجهیزات ایمنی توجه خاصی داشته باشید. دقت کنید که تابلو تجهیزات ایمنی باید به‌اندازه کافی بزرگ باشند تا بیننده به‌راحتی تابلو تجهیزات ایمنی را از حداکثر فاصله بینایی دیده و معنی تابلو تجهیزات ایمنی را متوجه شود. البته نباید تابلو تجهیزات ایمنی بیش‌ از حد بزرگ باشد که توجه افراد را به خود جلب نکند.


محل نصب تابلو تجهیزات ایمنی

تابلوها باید در مکان‌هایی نصب شوند که همه افراد به‌راحتی آنها را ببینند. همچنین باید تابلو اخطار ایمنی در مکانی قرار داده شود که افراد برای چند لحظه آنها را ببینند و معنی آن را درک کنند.

بهتر است فاصله همه تابلوها تا زمین حدودا بین 115 الی 170 سانتی‌متر باشد. البته برخی تابلوها باید از سطح زمین ارتفاع بیشتری داشته باشند تا در مواقع ضروری پیدا کردن آنها دشوار نباشد. توجه کنید برای اینکه افراد برخی تابلوها را در مواقع آتش‌سوزی راحت‌تر پیدا کنند نباید بیش‌ازحد از سطح زمین دور باشند.

به‌عنوان‌مثال تابلو خروج اضطراری و تابلو تجهیزات ایمنی باید بیش از 190 سانتی‌متر از سطح زمین فاصله داشته باشند. همچنین تابلو نشان‌دهنده مسیر خروجی باید حدودا 45 سانتی‌متر از کف زمین فاصله داشته باشد تا در مواقع آتش‌ سوزی و دود به‌راحتی دیده شود.

برای اطلاعات درباره پیکتوگرام میتوانید با ما تماس بگیرید.

امروزه نصب تابلو تجهیزات ایمنی برای شناساندن علائم ایمنی در محیط‌های صنعتی، تولیدی و سایر مکان‌های عمومی پر رفت‌وآمد به‌طور رایج انجام می‌شود. تأمین نیاز ایمنی محیط‌های مختلف با استفاده از تابلو تجهیزات ایمنی که به‌صورت تک‌منظوره یا چندمنظوره تولید می‌شوند، میسر می‌شود؛ بنابراین خرید تابلوهای ایمنی مسئله بسیار مهمی است که باید با دقت و توجه زیادی انجام شود. در این مطلب قصد داریم شما را با تابلوهای ایمنی نظیر خروج اضطراری و همین‌طور نکاتی مربوط به خرید تابلوهای ایمنی آشنا نماییم. با ما همراه باشید.

 تابلو تجهیزات ایمنی

 تابلو تجهیزات ایمنی به انواع تابلوهایی که علامت یا نشانه‌های ایجاد نظم و امنیت در جوامع انسانی را طبق استانداردهای بین‌المللی نمایش می‌دهند، گفته می‌شود. از جمله این تابلوها می‌شود به تابلو ایمنی ترافیک اشاره کنیم که وظیفه حفظ نظم و امنیت، کاهش ترافیک و هشدار درباره محیط‌های پرخطر را بر عهده دارد. جنس تابلو تجهیزات ایمنی می‌تواند فلزی یا غیرفلزی باشد. با توجه ‌به اینکه ممکن است گاهی افراد به علت عدم آگاهی در معرض خطر قرار بگیرند یا در هنگام بروز حوادث غیرقابل‌پیش‌بینی دچار سردرگمی شوند؛ وجود تابلو تجهیزات ایمنی این امکان را فراهم می‌کند تا احتمال هرگونه خطری به حداقل برسد. در ادامه مطلب دو نمونه از تابلو تجهیزات ایمنی را به شما معرفی می‌کنیم:

 تابلو خروج اضطراری

 این نوع از تابلو تجهیزات ایمنی، برای نشان دادن مسیر امن خروج اضطراری، در شرایط بروز اتفاقات غیرمترقبه مورد استفاده قرار می‌گیرد. تابلوهای خروج اضطراری به‌راحتی می‌توانند در هنگام بحران، افراد حاضر در داخل ساختمان را به سمت بیرون هدایت کند؛ در نتیجه باید توجه داشت که باید آن‌ها را به‌گونه‌ای طراحی کرد که در هر شرایطی برای افراد در معرض خطر قابل‌مشاهده باشد. کاربردهای تابلوهای خروج اضطراری به شرح زیر است: تابلو خروج اضطراری برای تخلیه عمودی ساختمان (به سمت طبقات بالا یا پایین): برای نشان دادن تغییر طبقه با استفاده از پله‌های خروج اضطراری مورد استفاده قرار می‌گیرد. تابلو خروج اضطراری برای تخلیه افقی ساختمان: مسیر خروج اضطراری به سمت بیرون یا نقاط امن ساختمان را نشان می‌دهد. توجه کنید که این تابلو باید در ارتفاعات بالا و حتی پایین دیوار به‌گونه‌ای نصب شود که از دورترین نقاط خروجی طبقه قابل‌ دیدن باشد.

 تابلو ایمنی ترافیک

 تابلوهای راهنمایی‌ورانندگی یکی دیگر از انواع تابلو تجهیزات ایمنی است که امنیت جان رانندگان و عابران پیاده را حفظ می‌کند. تابلو ایمنی ترافیک، علائم، مقررات و هشدارهایی را شامل می‌شود که بااطلاع آن‌ها به رانندگان احتمال قانون‌شکنی و تصادفات جاده‌ای را کاهش می‌دهد. تابلو ایمنی ترافیک دارای انواع گوناگونی است: اخطاری: تابلو ایمنی ترافیک از این نوع در مورد خطرات پیشرو جاده به شما هشدار می‌دهد. انتظامی: تابلو ورودممنوع یا دور زدن ممنوع نمونه‌هایی از تابلوهای انتظامی هستند که رعایت نکردن آن‌ها جرم محسوب می‌شود. این نوع تابلو ایمنی ترافیک به خاطر جلوگیری از هرج‌ومرج به کار می‌رود. اخباری: این تابلوها مستقیماً در رانندگی شما مؤثر نیستند. به‌عنوان نمونه تابلو ایمنی ترافیک موجود در مساجد و مدارس از این نوع هستند.

برای کسب اطلاع دقیق از ساخت بیلبورد با ما همراه باشید.

 خرید تابلوهای ایمنی

 اهمیت استفاده از تابلو تجهیزات ایمنی در محیط‌های پرخطر کاری امری واضح و غیرقابل‌انکار است؛ بنابراین خرید تابلوهای ایمنی مسئله‌ای بسیار مهم است و باید با دقت انجام شود. مجموعه «ریحان ساین» با سال‌ها تجربه در زمینه طراحی و تولید انواع تابلو ایمنی مثل خروج اضطراری یا ترافیک باکیفیت و تنوع زیاد، افتخار ارائه محصولاتی که ضامن ایمنی شما عزیزان هستند را کسب نموده. با خرید تابلوهای ایمنی باکیفیت از برند ما، امنیت را برای خود و دیگران به ارمغان بیاورید.

 سفارش تابلوهای ایمنی از مجموعه ریحان ساین

 از مهم‌ترین نکاتی که در مکان‌های عمومی و محیط‌های شغلی پرخطر باید به آن توجه ویژه شود «حفظ سلامتی و جان افراد» است. برای جلوگیری از آسیب‌های مختلف تابلوهای ایمنی همچون تابلو ایمنی ترافیک باید در همه نقاط لازم نصب شوند و همین‌طور تمامی افراد باید با مفهوم انواع نشانه‌های ایمنی آشنا باشند. شرکت ریحان ساین با همراهی تیمی باتجربه و تخصصی در طراحی، ساخت و برداشت اطلاعات محیطی بهترین توصیه ما به شما برای خرید تابلوهای ایمنی است. نکته حائز اهمیت این است که تنها خرید تابلوهای ایمنی نباید مدنظر شما باشد! نصب این تابلوها در محیط درست و مناسب نیز بخش مهمی در این کار محسوب می‌شود. تیم ما با سابقه بالا در تولید انواع تابلو ایمنی ترافیک و تابلو تجهیزات ایمنی از این‌ قبیل با تمرکز به محتوای درست، جانمایی صحیح تابلو و چیدمان دقیق اطلاعات تجربه خرید تابلوهای ایمنی و استفاده کارآمد از آن‌ها را برای شما عزیزان به ارمغان خواهد آورد. 

مزلب پیشنهادی: تابلو سرویس بهداشتی

کلام آخر

 در این مقاله به معرفی انواع تابلو ایمنی مثل تابلو ایمنی ترافیک و نیز کاربردهای استفاده از آن‌ها و نیز نکات مربوط به خرید تابلوهای ایمنی پرداختیم. اگر قصد سفارش و خرید تابلوهای ایمنی برای افزایش سطح امنیت محیط کسب‌وکار و زندگی خود را دارید برند «ریحان ساین» بهترین پیشنهاد برای شماست.


تابلو تجهیزات ایمنی |خرید تابلو های ایمنی|تابلو ایمنی ترافیک
تابلو تجهیزات ایمنی |خرید تابلو های ایمنی|تابلو ایمنی ترافیک
تابلو تجهیزات ایمنی |خرید تابلو های ایمنی|تابلو ایمنی ترافیک
ریحان ساین