تابلو مجتمع تجاری


تابلو ساختمان‌ های مسکونی

با تغییر سبک زندگی مردم به زندگی آپارتمان‌نشینی استفاده از تابلو ساختمان رایج شده است. زیرا تنها یکی از فواید استفاده از تابلو ساختمان‌ های مسکونی این است که به راحتی می‌توان آدرس مورد نظر را پیدا کرد. به همین دلیل قصد داریم در این مطلب ویژگی‌های تابلو نما و تابلو راهنما که در مجتمع‌ های مسکونی کاربرد دارد را بررسی کنیم. پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

در این مقاله از سایت ریحان ساین درباره تابلو ساختمان های مسکونی توضیح دادیم همراه ما باشید.


تابلو ساختمان‌ های مسکونی و کاربرد آن

وقتی اسم تابلو ساختمان می‌آید قبل از هر چیز به یاد تابلو نما می‌افتیم. اما واقعیت این است که در مجتمع‌های مسکونی و تجاری فقط یک نوع تابلو به کار نمی‌رود. بلکه انواع تابلو با کاربرد های متفاوت در سایز و طرح‌های مختلف در ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. انواع تابلو که در مجتمع‌ های مختلف مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد شامل موارد زیر است.


تابلو نما در ساختمان‌ های مسکونی

تابلویی که روی نمای ساختمان نصب می‌شود با شکل‌های مختلف و متناسب با سلیقه سفارش دهنده طراحی می‌شود. تابلو مجتمع تجاری در قسمت ورودی ساختمان یا روی نمای ساختمان نصب می‌شود و بر زیبایی آن تاثیر زیادی دارد. تابلو نما علاوه بر مجتمع‌های مسکونی در ساختمان‌ های اداری و تجاری هم کاربرد دارد.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره گرافیک محیطی ساختمان هستید به این صفحه مراجعه کنید.


تابلو ساختمان های مسکونی

 تابلو مجتمع تجاری و مزایا

نام ساختمان، کاربری مشابهی مانند پلاک دارد و باعث می‌شود کسانی که دنبال یک مجتمع مسکونی تجاری یا مسکونی می‌گردند با استفاده از نام درج شده روی تابلو مجتمع تجاری و مسکونی به راحتی بتوانند آن را پیدا کنند. اما وقتی یک ساختمان تابلو نداشته باشد، پیدا کردن آن سخت می‌شود.

از طرف دیگر استفاده از تابلو نما که فونت خوانا و ظاهر شیک داشته باشد باعث می‌شود نظر خریداران جلب شود و نمای مجتمع مسکونی یا تجاری شیک‌تر به نظر بیاید. پس درصورتی‌که قصد ساخت تابلو ساختمان‌ های مسکونی یا تجاری را دارید حتماً به این مورد دقت کنید چون باعث می‌شود نمای ساختمان از مجتمع‌ها و ساختمان‌ های اطراف متمایز شود.

در نهایت اینکه استفاده از تابلو ساختمان با طرح خاص باعث می‌شود نام آن ساختمان در ذهن افراد باقی بماند و موجب شهرت آن ساختمان شود.


مجموعه ریحان ساین مفتخر است تمامی خدمات مربوط به تابلو های ایمنی کارگاه ساختمانی را در اختیار شما قرار دهد.


تابلو ساختمان‌ های مسکونی در مجتمع

تابلو راهنمای طبقات در قسمت‌های مختلف مجتمع‌های مسکونی کاربرد دارد. تابلو ساختمان های مسکونی برای نشان دادن طبقات یا شماره واحدها مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس لازم است در ورودی طبقات جانمایی و نصب شوند.

نکته‌ی با اهمیتی که در مورد نصب تابلو راهنمای طبقات اهمیت دارد این است که باید در معرض دید مراجعان باشد تا کارایی بهتری داشته باشد. همچنین دومین نکته با اهمیت در ساخت تابلو راهنما این است که شماره‌های تابلو مجتمع تجاری و مسکونی باید به زبان فارسی و انگلیسی درج شود و کاملاً خوانا و درشت باشد تا تمام افراد بتوانند آن را بخوانند.

برای ساخت تابلو ساختمان های مسکونی هم می‌توان از نورپردازی استفاده کرد تا جلوه‌ی زیباتری داشته باشد و نظر مراجعان را جلب کند.

اگر به دنبال گرافیک محیطی تبلیغاتی هستید میتوانید به این صفحه مراجعه کنید.


اهمیت جنس  تابلو ساختمان‌ های مسکونی چیست؟ 

وقتی قصد سفارش تابلو مجتمع مسکونی یا تجاری داشته باشید اولین انتخاب شما بررسی بین جنس‌های مختلف تابلو و انتخاب بهترین جنس است. اهمیت انتخاب بهترین جنس برای تابلو نما یا تابلو راهنما فقط زیبایی و ظاهر آن نیست. 

یکی از مواردی که برای سفارش‌ دهنده تابلو حائز اهمیت است دوام و ماندگاری تابلو است. قطعاً هر خریداری انتظار دارد تابلویی که انتخاب می‌کند مرغوب و با کیفیت باشد و مدتی کوتاه بعد از استفاده خراب و کهنه نشود یا تغییر رنگ ندهد. به همین دلیل تمام خریداران سعی می‌کنند تابلویی انتخاب کنند که طول عمر بالایی داشته باشد. 

خرید تابلو نما جنس خوب باعث می‌شود مقاومت آن در برابر ضربه و سوراخ بالا باشد و به راحتی خراب نشود. همچنین با توجه به اینکه آفتاب رنگ تابلو را خراب می‌کند، از طرف دیگر باد و وزش طوفان‌های شدید با بارش باران ممکن است موجب آسیب به تابلو شود، بهتر است در انتخاب جنس تابلو مجتمع تجاری و مسکونی دقت کنید.


تابلو ساختمان های مسکونی و جنس آن

تابلوسازی با متریال‌های مختلف انجام می‌شود و هر فردی می‌تواند متناسب با سلیقه‌ی خود و بودجه‌ای که در اختیار دارد بهترین جنس تابلو را انتخاب کند. پس بهتر است با انواع جنس تابلو آشنا شوید تا با صرف هزینه‌ی معقول و منطقی بهترین تابلو را انتخاب کنید. 


تابلو نما استیل 

یکی از پرکاربردترین مواد اولیه برای ساخت تابلو ساختمان‌ های مسکونی استیل است.تابلو مجتمع تجاری بالای درب ورودی ساختمان و روی نما نصب می‌شوند که به شکل‌های مختلف قابدار و ساده تولید می‌شوند. علت استقبال از جنس استیل این است که در مقابل نور آفتاب و بارش باران مقاومت و ماندگاری بالایی دارد و به راحتی خراب نمی‌شود. همین ویژگی باعث شده از جنس استیل برای تابلو مجتمع تجاری هم استفاده شود. 

از مزایای دیگر تابلو جنس استیل این است که با رنگ‌های طلایی و نقره‌ای قابل طراحی است و می‌تواند در زیباتر به نظر آمدن ساختمان تاثیر زیادی داشته باشد. 

برای اطلاع از تابلو راهنمای محوطه میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.


تابلو نما فلزی

انتخاب جنس تابلو به سلیقه‌ی افراد بستگی دارد. برخی از افراد ترجیح می‌دهند برای ساخت تابلو ساختمان‌ های مسکونی از جنس فلز استفاده کنند. زیرا برای ساخت تابلو مجتمع تجاری و مسکونی که مبتنی بر ساخت حروف برجسته باشد، انتخاب تابلوهای فلزی بسیار مناسب است.  

فرایند ساخت تابلو مجتمع تجاری و مسکونی فلزی به این صورت است که برای نصب حروف روی تابلو از پایه‌ استفاده می‌شود و حروف روی سطح مورد نظر با پیچ سفت می‌شوند. پس بین حروف و سطح تابلو یک فاصله باقی می‌ماند که برخی از طراحان تابلو نما این فاصله را با لامپ LED پر می‌کنند تا تابلو نوردهی کافی داشته باشد و زیباتر به نظر بیاید. 

البته استفاده از LED روی تابلو ساختمان‌ های مسکونی اختیاری است و درصورتی‌که بخواهید فاصله را بپوشانید و از چراغ هم استفاده نکنید، می‌توانید از حروف فلزی نر و ماده استفاده کنید. 


تابلو نما رینگی 

یکی دیگر از انواع تابلو مجتمع تجاری و مسکونی که کاربرد گسترده‌ای دارد تابلو رینگی هستند. در ساخت تابلو مجتمع تجاری هم از حروف برجسته استفاده می‌شود اما متریال مورد استفاده برای ساخت تابلو رینگی ترکیبی از فلز و پلاستیک است. 

برای ساخت تابلو ساختمان‌ های مسکونی و تجاری رینگی حروف از فلز ساخته می‌شود اما یک لایه‌ی پلاستیک هم در ساخت آن به کار می‌رود که باعث می‌شود فضایی برای عبور نور فراهم شود. این شیوه از ساخت باعث می‌شود، تابلو رنگ و جلوه‌ی زیبایی داشته باشد و روشن‌تر به نظر بیاید. 

حتی برای پوشاندن فاصله بین حروف هم می‌توان از حالت نر و مادگی استفاده کرد تا فاصله‌ی ریز حروف پوشش داده شود. 


تابلو نما چلنیوم 

یکی دیگر از تابلو پرطرفدار برای نما تابلوهای چلنیوم هستند. زیرا باعث زیباتر به نظر آمدن نمای ساختمان می‌شوند. نکته‌ی حائز اهمیت برای سفارش و ساخت تابلو مجتمع تجاری این است که چلنیوم برای تابلو مجتمع تجاری و فروشگاه‌ ها بیشتر از تابلو ساختمان‌ های مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 اما این به معنی نیست که چلنیوم برای تابلوی مجتمع مسکونی مناسب نیست، بلکه می‌توان با اندازه‌گیری درست و دقیق از تابلو ساختمان های مسکونی برای جلوه‌ی بهتر ساختمان‌ های مسکونی استفاده کرد. 

مزیت استفاده از تابلو چلنیوم این است که با وجود تولید نور قابل قبول و مناسب و شیک‌تر کردن نمای ساختمان،  مصرف انرژی برق را هم در ساختمان کم می‌کند. 


کامپوزیت 

کسانی که می‌خواهند از تابلوهای شیک برای ساختمان استفاده کنند، بهتر است اطلاعات دقیقی در مورد کامپوزیت داشته باشند. برای  تابلو ساختمان‌ های مسکونی و تجاری که به سبک مدرن طراحی شده کامپوزیت انتخاب مناسبی است. زیرا در عین شیکی و زیبایی مقاومت بالایی در برابر آتش‌سوزی دارد. 


تابلو مجتمع تجاری

تابلو ساختمان‌ های مسکونی و نکات مهم

لازم است بدانید نصب تابلو مجتمع‌ های مسکونی و تجاری به اندازه‌ی انتخاب تابلوی با جنس خوب و ابعاد مناسب اهمیت دارد. موراد زیر مهم‌ترین نکاتی است که برای نصب تابلو نما اهمیت دارد. 

باید به ابعاد تابلویی که بر سر در ورودی ساختمان یا روی نما نصب می‌کنید دقت داشته باشید. لازم است تابلو نما در ابعادی ساخته شود که از فاصله‌ی دور هم قابل دیدن باشد تا کارایی مطلوبی داشته باشد. 

انتخاب طرح روی تابلو مجتمع مسکونی اهمیت زیادی دارد. برای ایجاد جلوه‌ی بهتر تابلو، بهتر است طرحی را برای آن انتخاب کنید که در ترکیب با معماری ساختمان و درب ورودی هماهنگی داشته باشد.  

برای بهتر دیده شدن تابلو ساختمان‌ های مسکونی بهتر است تابلو روشنایی کافی داشته باشد. زیرا در این صورت مراجعه کنندگان می‌توانند به راحتی تابلو را ببینند. 

مهم‌ترین نکته‌ای که باید بدانید این است که سفارش و ساخت تابلو نما را به بعد از پایان کار نمای ساختمان موکول کنید. زیرا تا وقتی ساخت نما تمام نشده نمی‌دانید چه طرح یا رنگی را برای تابلو سفارش دهید که هماهنگ با نما باشد. 

البته تمام مواردی که برای نصب تابلو نما در ساختمان مسکونی یا تابلو راهنما ذکر کردیم، در نصب تابلو مجتمع تجاری هم اهمیت دارد و باعث بهتر دیده شدن تابلو می‌شود. 

ما در مقاله های قبلی درباره تابلوی راهنمای طبقات ساختمان توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.


جمع بندی 

یکی از اجزای با اهمیت در ساختمان‌ های مسکونی تابلو است. در این مطلب به معرفی انواع تابلوی کاربردی در مجتمع‌های مسکونی و ویژگی‌های با اهمیت آن‌ها پرداختیم. امیدواریم خواندن این مطلب برای شما مفید باشد.