توتم

توتم

در این مقاله از سایت ریحان ساین درباره تابلو ساختمان های مسکونی توضیح دادیم همراه ما باشید.

تابلو راهنما یا توتم به تابلوهایی گفته می‌شود که در مسیرهای مختلف نصب می‌شود و عابرین را برای پیداکردن مسیر راهنمایی می‌کند. تابلو توتم کاربردهای متعددی دارد و در مکان‌های بسته و در فضاهای باز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مطلب قصد داریم به بررسی ویژگی‌های انواع مختلف توتم بپردازیم. پس با ما همراه باشید


کاربرد های توتم

تابلو راهنمای ایستاده کاربری‌ گسترده‌ای دارد و در مکان‌های مختلف قابل استفاده است. انواع کاربردهای تابلو توتم شامل موارد زیر است:

کاربرد تابلو توتم در ورودی ساختمان‌ها مسکونی، اداری یا تجاری

کاربرد تابلو توتم کنار ورودی آسانسور

کاربرد توتم در راه‌پله

کاربرد توتم در بیمارستان

کاربرد توتم در فرودگاه

کاربرد توتم در نمایشگاه‌های مختلف

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره استیکر هستید به این صفحه مراجعه کنید.


توتم

تابلو توتم از لحاظ جنس

طراحی و ساخت تابلو توتم در ابعاد مختلف کوچک و بزرگ به صورت توتم ساده و توتم محدب انجام می‌شود. حتی نوشته‌های روی تابلو به شکل‌های مختلف برچسبی و چاپی طراحی می‌شود. از همه‌ مهم‌تر اینکه متریال‌های بکار رفته در ساخت تابلو توتم هم متنوع است. به همین دلیل توتم طرفداران بسیاری دارد. زیرا این ویژگی باعث می‌شود هر فردی بتواند متناسب با بودجه‌ای که در اختیار دارد و سلیقه‌ی شخصی مناسب‌ترین جنس توتم را انتخاب و مورد استفاده قرار دهد. انواع جنس‌های مختلف تابلو توتم شامل موارد زیر است.

ساخت تابلو توتم از جنس پلکسی گلاس

ساخت تابلو توتم از جنس شیشه

ساخت تابلو توتم از جنس آلومینیوم

ساخت تابلو توتم از جنس MDF

ساخت تابلو توتم از جنس استیل

ساخت تابلو توتم از جنس پلاستیک

ساخت تابلو توتم از جنس کامپوزیت

ساخت تابلو توتم از جنس مولتی استایل

مجموعه ریحان ساین مفتخر است تمامی خدمات مربوط به تابلو اماکن را در اختیار شما قرار دهد.


توتم و ویژگی‌ های آن

اصلی‌ترین ویژگی‌ توتم این است که راهنما است پس فونتی که روی آن بکار می‌رود باید ساده و خوانا باشد تا برای همه‌ی عابرین قابل خواندن باشد. حتی اندازه‌ی فونت هم باید به اندازه‌ای باشد تا افراد سالمند یا کسانی که بینایی کمی دارند یا کودکان هم بتوانند به راحتی مطالب درج شده روی توتم را بخوانند.

از طرف دیگر ساخت تابلو توتم باید در ابعادی انجام شود که با فضای مورد استفاده در تناسب باشد و بیش از اندازه کوچک یا بزرگ نباشد. در طراحی تابلو راهنما باید به ویژگی قابلیت حمل و نقل آن هم توجه شود تا درصورت نیاز بتوان تابلو را به راحتی جابه‌جا کرد.

این نکته را هم در نظر داشته باشید تابلو راهنمای ایستاده که داخل سالن قرار می‌گیرد کمتر در معرض آسیب یا خراب شدن قرار دارد. اما با توجه به اینکه توتم محیطی در مقابل آفتاب یا باد و باران قرار می‌گیرد باید از جنسی ساخته شود که دوام و ماندگاری بالایی داشته باشد و بعد از مدتی کوتاه غیر قابل استفاده نشود.

جمع بندی

تابلو توتم در مکان‌های مختلف برای راهنمایی عابرین استفاده می‌شود. در این مطلب ویژگی‌های مختلف توتم را بررسی کردیم.

ما در مقاله های قبلی درباره تابلو کافی شاپ توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.