طراحی تابلو


طراحی تابلو راهنما

در حال حاضر یکی از مهمترین دغدغه های مدیران مراکز تجاری، آموزشی یا پزشکی بزرگ و کوچک، نصب و طراحی تابلو راهنما است. طراحی تابلو راهنما در قسمت های مختلف و با اهداف مشخصی نصب میشوند.

اما برای اینکه ساخت تابلو های راهنما بتواند بهترین کمک را به ساکنین مراکز تجاری و مراجعین کند، باید نکات مهمی را در طراحی آنها در نظر بگیریم. با ما باشید تا در این مقاله ضمن بیان ضرورت نصب و طراحی تابلو راهنما و نکات مهمی که باید هنگام طراحی آن ها در نظر بگیرید، ویژگی های بهترین سازنده تابلو راهنما را نیز بررسی کنیم.

این مجموعه تمامی موارد مربوط به طراحی ساین را در اختیار شما قرار میدهد.


ساخت تابلو های راهنما

در حال حاضر نوع زندگی افراد و نیازهای آنها باعث شده است چه در شهرهای بزرگ و چه در شهرهای کوچک، ساختمانهای تجاری یک یا چند طبقه احداث شود. گاهی این مراکز به اندازهای بزرگ هستند که پیدا کردن قسمت های مختلف، فروشگاه های خاص، یا حتی درب ورودی و خروجی در آنها بسیار سخت است.

در گذشته مدیران این مراکز تجاری با استخدام یک یا چند نگهبان یا مامور اطلاعات سعی داشتند به مراجعین در پیدا کردن مقصد مورد نظرشان کمک کنند. اما نبود نگهبان در ساعاتی از روز و در دسترس نبودن آن در تمامی طبقه ها و بخش ها، از جمله مشکلات موجود در این مسیر بود.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره قیمت تابلو راهنمای طبقات هستید به این صفحه مراجعه کنید.


طراحی تابلو راهنما

طراحی ساین مراکز تجاری

در حال حاضر طراحی تابلو راهنما و طراحی ساین مراکز تجاری و نصب آنها در طبقات مختلف مکمل خدمات این افراد شده است. اما برای اینکه با ضرورت ساخت تابلو های راهنما آشنا شویم بهتر است ببینیم نبود آنها میتواند چه مشکلاتی را به وجود بیاورد:


عدم نصب و طراحی تابلو راهنما و طراحی ساین مراکز تجاری باعث سردرگمی افراد در مراکز و ساختمان های تجاری، پزشکی و آموزشی میشود. این سردرگمی در نهایت منجر به بروز نارضایتی افراد شده و روز به روز از تعداد مراجعین کاسته میشود.

مشتریانی که مطب، فروشگاه، شرکت یا بخش مورد نظر خود را پیدا نکنند ممکن است برای بخش های دیگر ایجاد مزاحمت کنند.

عدم نصب و طراحی تابلو راهنما باعث صرف وقت بیشتر مشتریان در ساختمان تجاری میشود و از نظر افراد این در نظر نگرفتن ارزش زمان آنهاست.

پیدا نکردن مقصد موردنظر در نهایت باعث عبور و مرور بیمورد در راهروها و طبقات مختلف میشود. بنابراین عدم توجه به طراحی ساین مراکز تجاری باعث میشود بر قراری نظم کمی سخت شود.

مجموعه ریحان ساین مفتخر است تمامی خدمات مربوط به حروف پلکسی گلاس را در اختیار شما قرار دهد.


طراحی تابلو راهنما و کاربرد های مختلف

درست است که مزایای نصب و طراحی تابلو راهنما در مراکز تجاری زیاد است، اما پیش از اینکه به یک طراح یا یک سازنده تابلو راهنما مراجعه کنیم، باید بدانیم برای چه اهداف و مقاصدی میتوانیم از آنها استفاده کنیم. بههمین منظور در ادامه برخی از مهمترین کاربردهای آنها را شرح داده ایم که خواندن آنها خالی از لطف نیست.

نصب تابلو راهنما در پارکینگ و برای نشان دادن مسیر خروج و ورود، ارتفاع مجاز، میزان سرعت مجاز، جای پارک، نشان دادن طبقات و تخصیص شماره به هر جایگاه

طراحی ساین مراکز تجاری برای نشان دادن بخش های مختلف یک مرکز تجاری مانند راه پله، پارکینگ، دستشویی، آبخوری، نمازخانه، آسانسور و درب ورودی


ساخت تابلو های راهنما در مراکز تجاری بزرگ برای اطلاعات مختلف در طبقات

نصب تابلوهای راهنما در مراکز و ساختمان پزشکان برای نشان دادن اطلاعات مربوط به مطب هر پزشک

طراحی تابلو راهنما برای هر فروشگاه، مطب یا شرکت تجاری

ساخت و طراحی ساین مراکز تجاری و نصب آنها در اداره جات، سازمان ها، شرکت ها و مراکز آموزشی مختلف برای راهنمای مراجعین به قسمت و بخش به خصوص

برای اطلاع درباره ساینینگ مراکز عمومی میتوانید با ما تماس بگیرید.


طراحی تابلو راهنما و نکات

اگر به مراکز تجاری بزرگ مراجعه کرده باشید، با تنوع بالای شکل، رنگ، ظاهر و مدل در ساخت تابلو های راهنما روبرو شدهاید. اگر کمی بیشتر دقت کنید متوجه میشوید که برخی از آنها به میزان زیادی با محیط سازگار هستند و میتوانند به خوبی مراجعان و مشتریان را جذب کنند.

در مقابل، طراحی، رنگ و اندازه برخی دیگر از تابلوهای راهنما به گونه ای است که افراد به سرعت چشمشان را از روی آنها بر میدارند. اما به نظر شما چه نکاتی باعث جذابیت یک تابلوی راهنما در مراکز تجاری، اداری و فرهنگی میشود؟ اگر بهدنبال پاسخ مناسبی برای این سوال هستید، با ما همراه باشید تا 5 نکته مهم که باعث موفقیت در طراحی تابلوهای راهنما میشود را با هم بررسی کنیم:

  • در طراحی تابلو راهنما باید به ابعاد آن دقت کنید

در ساخت تابلو های راهنما سعی شده است در زمینه ابعاد و سایز، تنوع زیادی به مدلهای مختلف داده شود. در واقع اولین نکتهای که در طراحی تابلو راهنما مهم است، جای نصب و ابعاد آن میباشد.

جای نصب برخی از طراحی تابلو راهنما به گونهای است که بهراحتی خوانده می شوند؛ بنابراین نیازی نیست از فونتها و اشکالی با ابعاد بسیار بزرگ برای آنها استفاده کرد. در مقابل برخی از طراحی تابلو راهنما اهمیت زیادتری دارند و در جایی نصب میشوند که کاملا افراد آنها را ببینند. بنابراین از آنجاییکه لازم است طراحی تابلو از دور نیز دیده شوند، باید چه از نظر ابعاد و چه از نظر فونت بزرگتر باشند.

  • از حروف، اعداد و اشکال در طراحی تابلو راهنما استفاده کنید

تابلوهایی که در گذشته ساخته میشدند تنوع بسیار کمی از نظر شکل ظاهر و طراحی داشتند. بهطوریکه سازنده آنها غالبا تنها از حروف و اعداد استفاده میکرد. اما اگر دقت کرده باشید گاهی تابلوهایی که تنها شامل شکل متناسب و مشخص باشند، بهتر میتواند منظور را بهفرد منتقل کنند.

همچنین از آنجاییکه گاهی برای افرادی مانند کودکان، توریست ها و افراد مسن خواندن کلمات سخت است، حک کردن شکل در طراحی تابلو راهنما مناسبتر بهنظر میرسد. بنابراین لازم است هنگام سفارش ساخت تابلو های راهنما به هدف و کاربرد تابلو دقت کرده تا بهتناسب آن از ترکیب نوشته و اشکال استفاده کنیم.


  • هنگام ساخت تابلو های راهنما باید از رنگ و فونت مناسب استفاده کنید

در حال حاضر برای ساخت تابلو های راهنما از فونت های مختلفی میتوان استفاده کرد. اما قبل از اینکه تنها به زیبایی آنها دقت کنید، این نکته را در نظر بگیرید که بهترین و مناسب ترین فونت برای مرکز تجاری شما کدام است. به طور مثال برخی در اکثر ساختمان های پزشکان از فونت نستعلیق استفاده میشود، در مقابل برای مراکز تفریحی و تجاری، فونتهای ساده بهتر کاربرد دارد.

همچنین در طراحی تابلو راهنما لازم است بهترین و مناسبترین رنگ را برای محیط انتخاب کنید. برای مراکز تجاری معمولا میتوانید از رنگهای متنوعتری استفاده کنید، اما برای ساختمان هایی که آموزشگاهی، اداری یا پزشکی هستند این انتخاب رنگ کمی محدودتر است.

  • برای طراحی تابلو راهنما باید از بهترین متریال استفاده کنید

امروزه علاوه بر تنوع در طرح، مدل و ابعاد در طراحی تابلو راهنما، تنوع متریال نیز بسیار بالا رفته است. به طور کلی میتوان گفت طراحان از مواد زیر برای ساخت تابلو های راهنما استفاده میکنند:

شیشه

استیل

پلکسی گلاس

آلومینیوم

کامپوزیت

ام دی اف

مولتی استایل


هنگام سفارش باید در مورد مزایا و معایب هر کدام از این متریال بدانید تا بتوانید بهترین آنها را بر اساس محیط خود انتخاب کنید بهطور مثال تابلوهای استیل و آلومینیوم نور زیادی منعکس میکنند و باعث میشوند گاهی تابلو خوانا نباشد. اما پلکسی گلاس و کامپوزیت در این زمینه عملکرد بهتری دارند.

  • در طراحی تابلو راهنما بهجای نصب آن دقت کنید

برای اینکه تابلو های راهنما بهترین کاربرد را برای شما داشته باشند، باید بدانید میخواهید کجا آنها را نصب کنید. در حال حاضر تنوع ساخت و طراحی تابلو راهنما به گونهای است که هرجای محیط که بخواهید میتوانید یکی از مدلهای آنها را سفارش داده و نصب کنید. طراحی تابلو از نظر جای نصب به مواد زیر تقسیم میشوند:

لایت باکسها یا جعبه های نور که در سایزهای بزرگ تولید شده و معمولا روی زمین یا روی دیوار نصب میشوند.

تابلوهای دیواری که روی دیوار قرار میگیرند.

استندهای راهنما که معمولا توسط دو پایه روی زمین قرار داده میشوند.

تابلوهای آویزی سقفی که با استفاده از سیم یا طناب های مخصوصی از سقف آویزان میشوند.

ما در مقاله های قبلی درباره قیمت تابلو راهنمای مسیر توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.


سازنده تابلو راهنما

سازنده تابلو راهنما

سرعت افزایش تعداد افراد و شرکت هایی که سازنده تابلو راهنما هستند باعث سردرگمی مشتریان در انتخاب بهترین طراح برای ساخت تابلو های راهنما شده است.

عدم اطلاع از ویژگی های بهترین طراح، به این سردرگمی اضافه شده و باعث میشود افراد نتیجه ای که میخواهند را از طراحی سازنده تابلو راهنما نگیرند. خواندن چند نمونه از مهم ترین ویژگی های یک سازنده تابلو راهنما میتواند شما را در مسیر درستی در انتخاب بهترین فرد یا شرکت برای طراحی ساین مراکز تجاری قرار دهد.


شرکت یا فردی که خود را سازنده تابلو راهنما میداند، علاوه بر داشتن تخصص در این زمینه، باید تجربه کافی در ساخت و طراحی ساین مراکز تجاری داشته باشد.

طراحانی که به زمان تحویل سفارش متعهد هستند، همیشه به چشم مشتریان بهتر به نظر می آیند. در مقابل، بدقولی در تحویل تابلو میتواند باعث ناراحتی شما بهعنوان مشتری و حتی تحمل خسارات مختلفی شود.

تنها در نظر گرفتن زیبایی در طراحی تابلو راهنما مهم نیست؛ بلکه در کنار آن کیفیت نیز مهم است. کیفیت تابلو که یک طراح تحویل میدهد باید به گونه ای باشد که پس از گذشت چند سال نیاز به تعویض یا تعمیر آن ها نباشد.

خودرای بودن سازنده تابلو راهنما یکی از نقاط منفی هر طراحی است. بنابراین برای طراحی تابلو راهنما باید به دنبال کسی باشید که به نظرات و نیازهای شما احترام بگذارد.

بهترین سازنده تابلو راهنما، خلاقیت لازم در طراحی ساین مراکز تجاری را دارد و از تکرار طرحها و کپی طراحی مراکز تجاری دیگر خودداری میکند.

قیمتی که برخی از افراد و شرکت ها برای طراحی ساین مراکز تجاری میگیرند بسیار غیر منصفانه و زیاد است. یک سازنده تابلو راهنما علاوه بر اینکه بهترین و خاص ترین طراحی را در میان رقبای خود دارد، قیمتی منصفانه نیز پیشنهاد میدهد.

برای خرید تابلو های ایمنی میتوانید با ما تماس بگیرید.


امروزه طراحی ساین مراکز تجاری، اداری و... به حدی ضرورت پیدا کرده که بی‌توجهی به آن موجب عدم بهره‌وری از محیط موردنظر خواهد شد. سازنده تابلو راهنما باید به کاربردهای مختلف تابلو راهنما آشنایی کامل داشته باشد. طراحی تابلو راهنما باید به‌طوری باشد که بخش‌های مختلف یک ساختمان را به‌خوبی از هم تفکیک کند. ما در این مطلب به شما مطالبی در رابطه‌ با ساخت تابلوهای راهنما ارائه می‌دهیم تا مخاطبانی که قصد خرید این محصولات را دارند بر اساس این ویژگی‌ها بتوانند با بهترین مجموعه سازنده تابلو راهنما را انتخاب نمایند.

 ساخت تابلوهای راهنما

 سازنده تابلو راهنما در ابتدا برای ساخت تابلوهای راهنما با متریال گوناگونی روبه‌رو است. برای ساخت تابلوهای راهنما موادی مانند آلومینیوم، ام‌دی‌اف، پلکسی‌گلاس، کامپوزیت و استیل مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسته به نیاز مشتریان سازنده تابلو راهنما می‌تواند از هریک از متریال و مواد موجود برای ساخت تابلوهای راهنما کمک بگیرد. در ساخت تابلوهای راهنما، همچنین موارد دیگری نیز باید موردتوجه سازندگان قرار بگیرد تا محصول نهایی حداکثر رضایت کاربران را به خود جلب نماید. انتخاب فونت مناسب در طراحی تابلو راهنما انتخاب فونت متناسب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا هدف سازنده تابلو راهنما از تولید آن «کمک به مخاطبان» است؛ در نتیجه عبارات روی ساین باید آن‌قدر واضح باشند که به‌راحتی در کم‌ترین زمان خوانده شوند. درج نشانه‌های بین‌المللی بعضی از موارد ضروری در سراسر جهان. مانند پله، خروج، سرویس بهداشتی و سایر موارد داری علامت مشخص و همگانی هستند؛ بنابراین در طراحی تابلو راهنما باید به درج المان‌های مهم بر تابلوها توجه کرد. متناسب بودن اندازه تابلو راهنما در ساختمان‌های بزرگ و کوچک اگر تابلو راهنما با فضا و اندازه آن‌ها همخوانی نداشته باشد از نظر ظاهری جلوه زیبایی نخواهد داشت. سازنده تابلو راهنما باید به این مسئله توجه کند که در طراحی تابلو راهنما باید ابعاد محصول با ابعاد ساختمان متناسب باشد. برای این کار قبل از ساخت تابلوهای راهنما برای یک ساختمان باید فضای داخلی آن را با دقت بررسی کرد. چاپ باکیفیت روی تابلو و امکان تغییر چاپ استفاده از بهترین روش‌ها برای چاپ باکیفیت محتوا روی تابلو راهنما به طول عمر و ظاهر زیبای آن منجر می‌شود؛ همچنین برای کاهش هزینه‌ها و پیشگیری از ساخت دوباره تابلو راهنما، چاپ آن‌ها باید به‌طوری باشد که به‌راحتی و با کم‌ترین هزینه آن را عوض کرد. جابه‌جایی آسان تابلو راهنما در برخی موارد ممکن است به علت تغییراتی در فضای ساختمان اداری، مسکونی یا تجاری نیاز به تغییر محل تابلوهای راهنما وجود داشته باشد. سازنده تابلو راهنما باید با اصول درست نصب تابلو در محل موردنظر آشنا باشد تا در صورت بروز چنین شرایطی امکان جابه‌جایی تابلو راهنما به‌آسانی میسر باشد.برای کسب اطلاعات بیشترتوتم با ما همراه باشید

 طراحی ساین مراکز تجاری

 وجود تابلو راهنما در مکان‌هایی همچون مراکز تجاری که هر روزه پذیرای مراجعان زیادی هستند، از ضرورت بالایی برخوردار است. تابلو راهنما این امکان را برای مشتریان مراکز تجاری فراهم می‌کند تا با کمک گرفتن از آن‌ها به‌سوی بخش موردنظر خود هدایت شوند؛ به همین علت طراحی ساین مراکز تجاری یا به عبارتی طراحی تابلو راهنما برای چنین محیط‌هایی وظیفهٔ مهم و دقیقی است که نیاز به تجربه و تخصص فراوان دارد. بنابراین انتخاب بهترین سازنده تابلو راهنما، باسابقه انجام فعالیت‌های طراحی ساین مراکز تجاری، نصب و ساخت تابلوهای راهنما از اهمیت زیادی برای بهره‌برداری از محیط مدنظر شما برخوردار است.

 ریحان ساین، بهترین سازنده تابلو راهنما

 طراحی تابلو راهنما، فعالیتی است که نیاز به تخصص و تجربه بالایی دارد؛ زیرا این مسئله در دوام کسب‌وکار شما به‌شدت مؤثر است. طراحی ساین مراکز تجاری باید به‌گونه‌ای باشد که تا حد بالایی برای کاربران مفید باشد. ساخت تابلوهای راهنما باید به‌درستی حاوی پیامی که برای آن ساخته شده است باشد و آن را به مخاطب انتقال دهد. برند ریحان ساین، شرکتی باسابقه در طراحی ساین مراکز تجاری، اداری، صنعتی و... است که تجربه به یاد ماندی اعتماد را برای شما به ارمغان خواهد آورد. ساخت تابلوهای راهنما برای انواع محیط‌های کاری و مسکونی در هر رنگ و جنس تخصص این برند است؛ همچنین در طراحی ساین مراکز تجاری مختلف، برند ریحان ساین علاوه بر ساخت و طراحی تابلو راهنما، به نصب آن نیز نظر دارد. این مسئله که تابلو موردنظر در محل اختصاصی خود نصب شود در طراحی ساین مراکز تجاری از اهمیت بالایی برخوردار است؛ در نتیجه مجموعه ما با دارا بودن تمام خصوصیات ذکر شده در طراحی تابلو راهنما این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا محصولاتی با بهترین کیفیت، قیمت مناسب و طراحی منحصربه‌فرد را خریداری نمایید.

مطلب پیشنهادی: قیمت تابلو راهنمای طبقات

 کلام آخر

 تابلوهای راهنما این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا به کمک آن‌ها به‌سوی بخش موردنظر خود هدایت شوند؛ در نتیجه طراحی تابلو راهنما باید به‌گونه‌ای باشد که این نیاز را در اولویت خود قرار دهد. سازنده تابلو راهنما تنها با ارائه محصولات باکیفیت و نشان دادن تجربه خود در زمینه طراحی ساین مراکز تجاری و سایر محیط‌ها می‌تواند شایسته اعتماد شما باشد. مجموعه ریحان ساین به همراه تیم حرفه‌ای خود در طراحی ساین مراکز تجاری، صنعتی، اداری و.. با رعایت تمام نکات مذکور در طراحی تابلو راهنما تجربه خریدی رضایت‌بخش را برای شما فراهم خواهد کرد.