نکاتی در طراحی داخلی فضاهای تجاری

در گزارش سال ۲۰۱۸ موسسه سلامتی جهانی آمده است: خانه ها ، اجتماعات و محیط پیرامون ما تا ۹۰ درصد نتایج بهداشتی ما را تعیین می کنند.

۵ روش تأثیرگذار بر پروژه مجتمع های تجاری

روانشناسی محیطی

برخلاف اطلاعات افراد، که همیشه از روند طراحی مطلع بوده اند ، روانشناسی بیش از آنکه بر اساس کمیت در نظر گرفته شود، از نظر کیفی انجام می شود و به فرآیند کشف و توجه بسیار عمیق تری نیاز دارد.

نگرش ها ، ارزش ها ، علایق و سبک زندگی کاربران یک پروژه، اعم از دفتر، محل استراحت، محل غذاخوری یا هر عامل دیگری، می تواند بر طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری شما تاثیر بگذارد.

روانشناسی تنها شامل عوامل بالا نمی باشد. چیزهایی مانند هویت بصری، رنگ ها، برندها، الگوها و بافت ها در دسته‌ی روانشناسی محیطی قرار می گیرند.

زمانی که شما می خواهید یک طراحی داخلی عالی را برای مجتمع تجاری خود داشته باشید، مهم ترین موضوع این است که در میان تمام اجزای به کار رفته در محیط تعادل و هماهنگی ایجاد کنید. به عنوان مثال به کار بردن رنگ های سرد در ملک تجاری که دارای سبک کلاسیک است، بسیار ناخوشایند می باشد.

بنابراین برای این که بتوانید طراحی دقیقی را برای ملک خود انتخاب کنید، بهترین کار این است که با متخصصان این زمینه مشورت کنید..

از آنجا که بسیاری از افراد در خارج از خانه های خود کار می کنند، به راحتی می توان گفت محیط کار برای سلامتی آن ها نیز به همان اندازه مهم است.

این به آن معنی است که متخصصان طراح داخلی ساختمان ها باید رفتارهای پیشگیرانه و عاداتی را که باعث سلامتی می شوند در میان کارکنان تشویق کنند بنابراین هر عاملی در محیط کار شما بر سلامتی جسمی و روانی شما موثر است. به عنوان مثال طرز نشستن شما، نور محیط و هوایی که در محیط مجتمع تجاری، از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.منظور از جامعه، همان جامعیت در محیط مجتمع تجاری شماست. تجارت شما باید بتواند با محیط های مختلف ارتباط بگیرد و روابط خود را گسترش دهد. ارتباطات اجتماعی راه حل مورد نیاز برای روابط شماست و تأثیر عمیق و مثبتی بر سلامتی و روحیه‌ی شما دارد.

زمانی که روابط خود را با سایر شرکت ها و مجتمع های تجاری حفظ می کنید، سیاست را در تجارت خود به کار می برید. به همین دلیل سرمایه گذاران بزرگ همواره توصیه کرده اند که روابط خود را در جامعه ی مورد فعالیت خود حفظ کرده و در سطح بالایی نگه دارید.

اصالت

امروزه ، به لطف دنیای دیجیتالی که به طور فزاینده ای در زندگی ما تاثیر می گذارد، تمام برندها توسط مردم مختلف شناخته شده هستند.

شما باید بتوانید اصالت برند خود را حفظ کنید. به عنوان مثال زمانی که یک مشتری می خواهد به یک مجتمع تجاری برای خرید برود، با شنیدن نام آن، ممکن است حسی خوب یا بد در او پدیدار شود. نگه داشتن اصالت و حفظ کردن آن در هر زمینه ای باعث می شود افراد مختلف به شما اعتماد داشته باشند.