تابلو رستوران


تابلو رستوران

در این مقاله از سایت ریحان ساین درباره تابلو رستوران توضیح دادیم همراه ما باشید.

تابلو کافی شاپ و رستوران از کاربردی‌ ترین نمونه‌ های ساخت تابلو هستند که نقش عمده‌ای در جذب مخاطبان این فیلد کاری و افزایش تعداد مشتریان داشته و به رونق این کسب و کار کمک فراوانی می‌کنند.

از طرح و نقش تابلو کافی شاپ تا ابعاد و میزان نوری که از آنها متصاعد می‌شود و از محل نصب تا عباراتی که بر روی آنها نقش بسته، عوامل زیادی در شکل دادن به عملکرد موفق این ملزومات تبلیغاتی نقش داشته و آنها را به یکی از تاثیر گذار ترین ابزار ها در این مورد تبدیل نموده است.

تنوع موجود در زمینه تابلو رستوران نیز به‌ نوبه خود جالب و قابل بررسی است.

در این نوشتار قصد داریم درباره انواع تابلو رستوران و کافی شاپ و مزایای کاربردی آنها با شما گفتگو کنیم.

ما در مقاله های قبلی درباره تابلو فروشگاه های زنجیره ای توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.


تابلو کافی شاپ: زیبا، مفید، کاربردی!

کافی شاپ و رستوران از مکان‌ های مورد علاقه بسیاری از مردم برای صرف غذا و گذراندن ساعاتی با دوستان و خانواده به‌شمار می‌آیند. جذب بیشتر مردم به چنین مکان‌ هایی علاوه بر کیفیت غذایی که در آن سرو می‌شود به عوامل جانبی نظیر فضا و تبلیغات صورت گرفته پیرامون آنها نیز بستگی دارد.

تابلو کافی شاپ و تابلو رستوران یکی از این عوامل است که تاثیر به‌سزایی در جلب و جذب مشتریان داشته و می‌تواند به طرز محسوسی بر کسب و کار صاحبان این مکان‌ها تاثیر داشته باشد.

این روزها صنعت تابلوسازی با پیشرفت چشمگیری که در سال‌های گذشته شاهد آن بوده‌ایم قادر به تولید تابلوهایی بسیار متنوع و کاربردی برای فضاهای مختلف است. از جمله این موارد تابلو کافی شاپ است که با تنوع بسیار بالایی در مدل، فرم و اندازه و البته قیمت همراه است.

نمونه‌های مختلف تابلو رستوران که تبلیغات ویژه رستوران‌ها، امروزه در همه جای شهرها به چشم می‌خورند و علاوه بر جنبه تبلیغاتی که برای این مکان‌ها دارند در زیباسازی و رنگین و جذاب نمودن فضای خیابان‌های شهر نیز نقش ایفا می‌کنند.

در ادامه به معرفی این نمونه‌ها پرداخته و از کاربردهای آنها در بخش‌های مختلف رستوران و کافی شاپ با شما سخن می‌گوییم.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره توتم هستید به این صفحه مراجعه کنید.


تابلو رستوران

تابلو رستوران و نقش مهم آن در رونق کسب و کار

تابلوهای رنگین و متنوعی که از دهه‌ها پیش شاهد نمایش آنها بر سر درب رستوران‌ها هستیم، تاثیر زیادی در جلب توجه ما داشته و اغلب بر ضمیر و ذهن ما نقش می‌بندند. بسیاری از تابلو رستوران که در کودکی آنها را دیده‌ایم، حتی به بخشی از خاطرات نوستالژیک اغلب ما بدل شده و یادآور لحظات شیرینی برایمان هستند.

این موضوع به‌خوبی نشانگر تاثیر بالایی است که این ملزومات تبلیغاتی داشته و می‌تواند در افزایش تعداد مشتری بیشتر نیز مورد استفاده قرار گیرد.

استفاده از این مزیت باعث شده صاحبان این اماکن تجاری استقبال بالایی از ساخت و نصب انواع تابلو مدرن و روز در محل کسب خود نمایند.

خوشبختانه تخصص لازم در این زمینه نیز وجود دارد و امروزه تابلوسازی در این بخش با رونق خوبی روبروست.

این بخش از تابلو رستوران قدرت مانور زیادی داشته و می‌تواند در جذب مشتری به اشکال مختلف تاثیرگذار باشد.

اصلی‌ ترین این موارد، تابلو سر درب رستوران است که وجود یک مکان غذاخوری را به بهترین شکل به عموم اعلام می‌کند.

از طرح تابلو و رنگ‌های به کار رفته تا ابعادی که برای ساخت آن در نظر گرفته می‌شود هر یک به‌نوعی در این مورد تاثیرگذار هستند.

بد نیست در این بخش مروری داشته باشیم بر عواملی که یک تابلو رستوران را به پروژه‌ای موفق برای معرفی این مکان تبدیل می‌کند.

مجموعه ریحان ساین مفتخر است تمامی خدمات مربوط به ساینینگ مراکز خرید را در اختیار شما قرار دهد.


تابلو رستوران و عوامل موثر

نام هر رستوران یا کافی شاپ پیش از هر مورد دیگری با نام آن شناخته می‌شود. موردی که بیشترین نمایش آن در تابلو سر درب رستوران دیده می‌شود. این مورد بستگی مستقیم به اندازه تابلو، فونت و اندازه کلمات نوشته شده بر روی آن و نیز رنگی دارد که کلمات با آن ثبت می‌شوند. بنابراین باید در همه این موارد دقت کافی به کار گرفته شود.

البته موضوع خوانا بودن کلمات از یک طرف و مزیت استفاده از فونت‌هایی با ساختار شاد، فانتزی و متمایز از سوی دیگر هر یک به نوعی در توجه بیشتر به تابلو تاثیرگذارند. 

در مورد تابلو کافی شاپ اغلب از این نوع الگو های غیرمتعارف خط بیشتر استفاده می‌شود. به هر شکل انتخاب نوع و خط و طرح نهایی تابلو بر عهده سفارش دهنده است، اما طراحان بدون شک راهنمایی لازم را در این مورد ارائه می‌دهند.

ابعاد و شکل هندسی تابلو رستوران: هر رستوران بسته به اندازه سر درب ورودی و نیاز آن به تابلو می‌تواند ابعاد مناسبی را برای این کار در نظر گرفته و نسبت به سفارش تابلو مناسب اقدام نماید. هم‌چنین شکل و فرم تابلو رستوران تاثیر زیادی در نمایش آنها و تاثیر قوی بر بیننده داشته و می‌تواند نقش تبلیغاتی آنها را به طرز چشمگیری افزایش دهد. 

تابلوسازان و طراحان بدنه تابلوهای تبلیغاتی، پیشنهادهای خوبی برای ساخت تابلو کافی شاپ و رستوران به سفارش دهندگان می‌دهند که با نوع فضا و کسب و کارها نیز ارتباط مستقیم دارند. 

بر این اساس بهتر است هنگام سفارش تابلو در مورد طراحی بدنه با شرکت سازنده تابلو رستوران مشورت کنید. انواع تابلو با شکل معمول مستطیل و یا اشکال جذابی نظیر تابلوهای دایره‌ای، بیضی یا اشکال هندسی نامنظم و نیز حجم‌های نامتعارف ساخته می‌شوند و تاثیر زیادی در جلب توجه مشتریان دارند. 


تابلو کافی شاپ و اهمیت بالای آن

رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها اغلب محلی برای تنوع و رفع کسالت نیز هستند. بر این اساس طراحی دکوراتیو فضای داخلی این مکان‌ها و نیز طرح تابلو ورودی یا سر درب آنها از اهمیت بالایی برخوردار است.

بسته به اینکه چه نوع تابلو برای رستوران خود سفارش می‌دهید، نورپردازی آن دارای ویژگی‌های متفاوتی خواهد بود. مدل‌های دارای صفحه نورانی، فلکسی و چلنیوم دارای نورپردازی داخلی بوده و از لامپ‌های ال ای دی و مهتابی استفاده می‌کنند.

انواع نئون از لامپ‌های ویژه و گاز نئون و در مواردی نیز از روشنایی پروژکتور استفاده می‌شود. این تنوع در نورپردازی نقش مهمی در جلوه ظاهری و زیبایی تابلو و به تبع آن جذب بیشتر مشتری دارد.

نور مخفی که در تابلوهای حروف برجسته بیشترین کاربرد را دارد، سهم زیادی از نورپردازی مدرن را در نمونه‌های مختلف تابلو کافی شاپ و رستوران ایفا می‌کند.

استفاده از تضاد رنگ‌ها و انتخاب پس زمینه مناسب که کلمات را به خوبی نشان داده و وضوح آنها را به رخ بیننده بکشد، همواره یکی از اصول موفقیت در ساخت تابلوهای تبلیغاتی است که در تابلو رستوران و کافی شاپ بیش از سایر موارد خود را نشان می‌دهد. 


تابلو کافی شاپ و ویژگی‌ های آن

با وجود آنکه رستوران و کافی شاپ در موارد زیادی به هم شباهت دارند، اما برخی ویژگی‌های متفاوت نیز در آنها وجود دارد که بخشی از آنها در ساخت تابلو برای این اماکن به چشم می‌خورد. 

تابلو کافی شاپ اغلب با طرح‌های شادتر و جوان‌پسند تهیه شده و در طراحی بدنه آن از اشکال فانتزی بیشتر استفاده می‌شود. 

طرح صفحه تابلو نیز در این نمونه‌ها نسبت به تابلو رستوران شادتر و جسورانه‌تر است.

استفاده از رنگ های گرم و پرانرژی از جمله ویژگی‌های مشترک بین هر دو مورد بوده و در تابلو رستوران و کافی شاپ تکرار می‌شود.

یکی دیگر از ویژی‌های ساخت تابلو برای کافی شاپ، استفاده از نئون‌های تبلیغاتی و جذاب است که به‌ویژه هنگام شب از فاصله دور نیز قابل رویت و خوانده شدن هستند.

وضوح تصاویر و کلمات نیز که تا حد زیادی به کیفیت چاپ صفحات تابلو رستوران و نورپردازی مناسب در آنها دارد، از دیگر مواردی است که شرکت‌های معتبر تابلو سازی به‌ آن اهمیت ویژه می‌دهند.

برای کسب اطلاعات درباره ساینینگ مراکز عمومی میتوانید با ما همراه باشید.


تابلو کافی شاپ و کاربرد آن

علاوه بر تابلوی بزرگ و اصلی که معرف رستوران یا کافی شاپ شماست، تابلوهای کوچک و راهنما که در بخش‌های دیگر استفاده می‌شوند نیز از اهمیت بالایی برخوردارند.

برای مثال تابلوهای راهنما یا خیر مقدم که در مسیر و پیش از رسیدن به این اماکن نصب می‌شوند تاثیر زیادی در هدایت مشتری به رستوران و کافی شاپ دارند.

هم‌چنین در محل‌های پر رفت و آمد انواع بیلبورد، تابلوهای کنار حیابانی و نشانه‌های تبلیغاتی در قالب تابلو نیز می‌توانند وجود کسب و کار شما را بهتر و بیشتر به مشتریان انتقال دهند.

در فضای داخلی رستوران نیز نصب یک سری تابلوهای راهنما و تبلیغاتی لام است. گرچه ماهیت این نمونه ها با تابلوهای فضای باز تفاوت کلی داشته و هدف از کاربرد آنها بیشتر اعلام آیتم‌های موجود، تصاویر محرک اشتها و نیز تابلوهای مربوط به منو اقلام موجود یا قیمت‌هاست.

 

ساخت و کاربرد تابلو رستوران و کافی شاپ راهی هوشمندانه برای جذب مشتریان و جلب توجه آنها به این اماکن است. طراحی و ساخت تابلو رستوران اگر منطبق بر اصول علمی و توجه به گرافیک، نور و طراحی تبلیغاتی کلمات و تصاویر باشد، بیشترین تاثیر را بر مشتری برجا گذاشته و می‌تواند به کسب و کار استفاده کنندگان رونق ببخشد.

این اصول با توجه به نوع تابلو، ابعاد و کاربرد آن، محل نصب و دیگر ویژگی‌های آن با یکدیگر متفاوت است. 

ویژگی‌های مهمی درباره تابلو اصلی کافی شاپ و رستوران وجود دارد که با مراعات آنها بهترین نتایج را در این مورد کسب می‌کنیم.

در ساخت تابلوهای در گذر مانند بیلبوردها و تابلوهای تبلیغات کنار خیابانی کافی شاپ نیز، بهتر است ضمن کاربرد تصاویر گویا و رنگ‌های زنده و پرانرژی، پیام‌های تبلیغاتی خود را در کمترین تعداد کلمات به کار ببریم.  

پیشنهاد آخر ما مراجعه به مشاورین حاضر در سایت‌های تولید تابلو رستوران و کافی شاپ و دریافت مشاوره و کسب راهنمایی از آنهاست. 

برای کسب اطلاعات درباره تابلو فروشگاه های زنجیره ای میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

خصوصیاتی که باید تابلو رستوران داشته باشد! تابلو‌های رستوران بخش مهمی از معرفی و تبلیغات کسب و کار رستوران‌ها است که در اکثر موارد روی سَردر آن‌ها نصب می‌‌شود. فرقی نمی‌کند یک اغذیه فروشی کوچک داشته باشید، یا یک رستوران لوکس، در مجموع، داشتن تابلو رستوران با نام و نشان رستوران مربوطه و در کنار آن زیبایی و جذابیت آن، امری ضروری در جذب مشتری خواهد بود.


تابلو کافی شاپ

 ویژگی تابلو رستوران استاندارد

 برای اینکه تابلو‌های رستوران پیام خود را به مخاطب و به نوعی مشتریِ هدف برسانند، باید از ویژگی‌هایی منحصر به فردی برخوردار باشند: داشتن دید بالا! برای جلب توجه مشتریان بالقوه به علائم واضح با دید بالا نیاز دارید. تابلوهای رستوران بزرگ و بلند، مانند تابلوهای تبلیغاتی دیگر، پیدا کردن رستوران شما را آسان‌تر می‌کند. اندازه و محل قرارگیری تابلو‌های رستوران، باید به گونه‌ای در نظر گرفته شوند که از تمام جهات، مخاطب هدف چون پیاده‌رو‌ها و رانندگان به آن‌ها دید داشته باشند. پیام هدفمند داشته باشد! هر سبک تابلو رستورانی را که انتخاب کنید، باید از متن ساده و موثر استفاده نمایید. اکثر افراد چون رانندگان، زمان زیادی برای خواندن تابلو برای بیش از چند ثانیه ندارند. تابلو رستوران باید در کوتاه‌ترین زمان و با چند کلمه‌ی کوتاه، تاثیر خود را بر مخاطب اعمال کند. از جمله نکاتی که باید در استفاده از کلمات در تابلو رستوران برای رساندن پیام خود به مشتریان، مد نظر داشته باشید: واقعیت‌ها را در چند کلمه بیان کنید؛ نوع غذا، نام رستوران، نوع رستوران و... عدم استفاده از لحن خشک و رسمی؛ لحن طنز گونه در بیان جزئیات استفاده از علائم و نشانه‌ها برای راهنمایی بیشتر مشتری و مسیریابی آن‌ها داشتن نام و لوگوی رستوران! تابلو‌های رستوران باید نام و نشان رستوران مد نظر را داشته باشند. لوگو و نام رستوران به سرعت در ذهن مخاطب حک می‌شود. از طرفی این شیوه در طراحی تابلو‌های رستوران، به عنوان کار تبلیغاتی کم هزینه نیز در نظر گرفته می‌شود.برای کسب اطلاعات بیشتر پیکتوگرام با ما همراه باشید

 در طراحی بصری تابلو‌های رستوران چه نکاتی را باید مد نظر داشت؟

 اکنون که متوجه شده‌ایم، تابلو‌های رستوران از چه ویژگی‌های کلی باید برخوردار باشند، بهتر است با نکاتی که باید در طراحی آن‌ها، مد نظر بگیریم، آشنا شویم.


  •  فونت‌های خوانا: نوشته‌ی خوانا، اولین نکته در طراحی تابلو‌های رستوران است. ناخوانا بودن نوشته‌های روی تابلو، طبیعتا نمی‌تواند پیام شما را به مشتریان رساند. سعی کنید کنتراست را در طراحی تابلو رعایت کنید، تضاد رنگی بین زمینه تابلو و حروف نوشته‌ها، می تواند، خوانایی تابلو رستوران را افزایش دهد.
  •  لوگوی هماهنگ با نوع رستوران: لوگویی که بر روی تابلو رستوران حک می‌شود باید هماهنگی لازم را با نوع رستوران داشته باشد. از طراحی‌‌‌ها و تصاویری در لوگو استفاده کنید که علاوه بر جذابیت، در عرض چند ثانیه، نوع رستوران شما را به مخاطب معرفی کند.
  •  کلمات یا تصاویر گرافیکی: یکی از ترفند‌هایی مهم در طراحی تابلو رستوران، استفاده از تصاویر گرافیکی با استفاده از رنگ‌های شاد و جذاب است. استفاده از تصاویر انواع اغذیه، حتی می‌تواند در افزایش اشتهای مشتریان تاثیر گذاشته و به نوعی در جذب مشتری کارساز باشد.
  •  نورپردازی: نورپردازی در طراحی تابلو رستوران، باعث جذابیت هر چه بیشتر این نوع تابلو‌ها می‌شود‌. دقت داشته باشید، استفاده از نورپردازی در تابلو‌های رستوران، موجب می‌شود حتی در شب نیز تبلیغات خود را با دید بالا ارائه کنید. تابلو نئون‌ها از جمله تابلو‌های تبلیغاتی با نورپرداز‌ی‌های رنگی بوده که می‌توان به عنوان تابلوهای رستوران نیز از آن‌ها استفاده کرد. شزکت ریحان ‌ساین یک شرکت معتبر و با تجربه بوده که در زمینه طراحی، ساخت و نصب انواع علائم و تابلو تبلیغاتی فعالیت دارد. می‌توانید برای سفارش انواع تابلو‌های رستوران با کیفیت حداکثری و در طرح و متریال مورد نظر، با شرکت ریحان ساین در ارتباط باشید.
مطلب پیشنهادی: تابلو راهنمای مسیر


 کلام آخر

 افرادی که به رستوران می‌آیند، به دنبال آرامش و اوقات خوشی هستند. تابلوهای رستورانی که جذاب باشند به برخی به سوالات مشتریان پاسخ داده، کسالت را کاهش می‌دهند و به نوعی مشتریان متوجه خواهند شد، مکان باکیفیتی برای صرف غذا پیدا کرده‌اند. این را بدانید‌ که مشتریانی که جذب رستوران شما شده‌اند، غذای بیشتری سفارش داده و دوباره به رستوران شما خواهند برگشت.