تابلو راهنمای مسیر

تابلو راهنمای محوطه

وقتی برای اولین بار وارد محوطه ای می شوید و می خواهید مسیری را پیدا کنید، تابلو راهنمای مسیر چیزی است که به کمک شما می آید. اگر این تابلو ها نباشند، پیدا کردن مسیرها واقعا یک کابوس است.

همچنین وقتی برای اولین بار به یک مرکز خرید می روید، نیاز به راهنمایی دارید که طبقات، پارکینگ و قسمت های مختلف ساختمان تجاری را به شما نشان دهد. اینجا نیز تابلو راهنمای مرکز خرید به کمک شما می آید.

برخی از انواع تابلو راهنمای محوطه به شکل ایستاده (استند) هستند. استند راهنمای مسیر به شکل عمودی روی زمین قرار می گیرد و افراد را به مقصد مورد نظر هدایت می کند.

با این اوصاف، تابلو راهنمای اهمیت زیادی برای مراکز تجاری، مدارس، دانشگاه ها و بیمارستان ها دارد.

در این مقاله نکات مفیدی را درباره تابلو راهنمای محوطه، انواع آن و همچنین قیمت تابلو راهنمای مسیر بیان می کنیم.

در تمامی مقالات این مجموعه درباره تمامی موارد ساین توضیح داده شده است با ما همراه باشید.


تابلو راهنمای مرکز خرید

تابلو راهنمای مسیر یا تابلو راهنمای محوطه به هر نوع نمایش بصری گفته می شود که برای انتقال اطلاعات مسیرها استفاده می شود. به عنوان مثال، تابلو راهنمای مرکز خرید، تعداد طبقات و امکانات هر طبقه را مشخص کرده و مشتریان را به قسمت های مختلف مجتمع تجاری هدایت می کند.

برخی از این تابلوها، به شکل استند راهنمای مسیر هستند که روی زمین نصب شده اند و اطلاعات را در معرض دید افراد قرار می دهند.


تابلو راهنمای مسیر

استند راهنمای مسیر

چهار نوع تابلو راهنمای مسیر وجود دارد:

• شناسایی

• جهت دهنده

• اطلاعاتی

• تنظیمی

هر کدام از این چهار گروه، معمولا کاملا مستقل بوده و نقش خاصی را ایفا می کنند. به عنوان بخشی از سیستم کلی راه یاب در یک مجتمع، آنها افراد را به تابلوهای بعدی ارجاع می دهند.


در اینجا انواع این تابلوها را معرفی می کنیم و درباره قیمت تابلو راهنمای مسیر نکاتی را ذکر می کنیم.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره سازنده تابلو راهنما هستید به این صفحه مراجعه کنید.


قیمت تابلو راهنمای مسیر

تابلو شناسایی، رایج ترین نوع تابلو راهنمای محوطه است. این تابلوها به شما نشان می دهند که به مقصد مورد نظر رسیده اید. آنها همچنین به عنوان نقاط عطف مسیریابی عمومی عمل می کنند.

برای مثال وقتی مقابل غرفه ای که به دنبال آن می گشتید رسیدید، تابلو شناسایی به شما نشان می دهد که مقصد شما همین جاست. همچنین اگر در یک ساختمان اداری دنبال قسمت فروش هستید، اما مرتبا تابلو های شناسایی منابع انسانی را می بینید، احتمالا در مسیر غلطی قرار دارید.

این تابلوها گاهی به شکل دیوارکوب و گاهی به شکل استند راهنمای مسیر نصب می شوند.

این علائم باید کاملا در منطقه مورد نظر نصب شوند و در چند ثانیه و با کوتاهترین کلمات مفهوم را به خواننده خود برسانند. قیمت تابلو راهنمای مسیر برای این نوع، معمولا کمتر از سایر تابلوها است، چون آنها کوچک و ساده هستند. با این وجود، جنس و اندازه ها در قیمت نهایی موثر است.


مثال هایی از تابلو شناسایی:

• پلاک روی درب (برای مثال: دستیار مدیر منطقه)

• نشانگرهای دپارتمان (برای مثال: حسابداری و امور مالی، فروش)

• تابلوهای نشانه (پلاک اهدا شده، نشانه های تاریخی)


تابلو راهنمای مسیر مرکز خرید

این نوع تابلو راهنمای محوطه یا تابلو راهنمای مسیر مرکز خرید، به افراد کمک می کند تا به جایی که می خواهند برسند. تابلو جهت دار، شبیه یک دست نامرئی است که مراجعان را از هر کجا که هستند به سمت مقصدشان راهنمایی می کند.

این تابلو راهنمای محوطه، شبیه یک فلش یا دست است؛ البته ممکن است طراحی های دیگری نیز داشته باشد، اما به هر حال جهت را نشان می دهد و بر روی آن اسم مقصد نوشته شده است.

این تابلوها نیز می توانند به شکل استند راهنمای مسیر باشند و یا به دیوار وصل شوند. در هر صورت، معمولا اطلاعات زیادی را در خود جای نمی دهند و سبک و کوچک هستند. به دلایل گفته شده، قیمت تابلو راهنمای مسیر از نوع جهت دار، نسبت به انواع بزرگتر، مثل تابلو راهنمای مرکز خرید کمتر است. با این حال، جنس تابلو و کیفیت آن در هزینه نهایی تاثیر زیادی دارد.

تداوم، کلیدی برای علائم جهت دار است. اگر شخصی در جایی بین دو نقطه با استفاده از علائم جهت دار گم شود، در حقیقت علائم ابتدایی هم بدون استفاده بوده اند. گم شدن به وسیله تابلوهای جهت دار خیلی بدتر از انواع معمولی است. در این حالت فرد احتمالا مجبور است تمام مسیر را به عقب برگردد.

نمونه های تابلو جهت دار:

تابلوهای دوطرفه: برای مثال علامتی که نشان می دهد از چپ به کافه تریا می رسد و از راست به یک خروجی

خطوط رنگی روی زمین: برای مثال آبی برای صندوق، قرمز برای فروش

تابلوهای راهنما: برای مثال طبقه هشتم؛ منابع انسانی


تابلو اطلاع رسانی

درحالی که تابلو های شناسایی یک منطقه خاص را مشخص می کنند و تابلو های جهت دار مسیر را نشان می دهند، تابلوهای اطلاع رسانی، مربوط به امکانات کلی محل هستند. این علائم به افراد اطلاعات گسترده ای را می دهد که در هنگام حرکت به آنها نیاز دارند. تابلو راهنمای مرکز خرید (تابلو راهنمای مسیر مرکز خرید) از این قبیل هستند. 

تابلوهای اطلاعاتی بهتر است در منطقه ای با نوردهی خوب قرار داده شوند. لابی ها، اتاق های انتظار، ورودی ساختمان ها و آتریوم ها معمولا جاهای خوبی برای نصب آنها هستند. حتما بارها دیده اید که وقتی وارد یک مرکز خرید می شوید، تابلو راهنمای مرکز خرید به شکل بزرگ در ابتدای ورودی نصب شده است.

اگرچه این تابلوها به همراه تابلو راهنمای مسیر مرکز خرید و استند راهنمای مسیر در قسمت های دیگر هم دیده می شوند، با این حال معمولا در ورودی حتما نصب می شوند.

این نوع تابلو راهنمای محوطه، باید قبل از پرسیدن، به سوالات پاسخ دهد. محل آسانسور، سرویس بهداشتی، واحد های مستقر در هر طبقه و مواردی شبیه این از جمله اطلاعاتی هستند که روی تابلوهای اطلاعاتی به نمایش در می آیند. 

اطلاعات موجود بر روی تابلو اطلاعاتی باید در یک نگاه به طور کلی قابل درک باشند و علائم و نمادهایی داشته باشند که هر کسی بتواند درک کند. با توجه به این که آنها معمولا حاوی اطلاعات زیادی هستند و روی دیوار یا یک استند راهنمای مسیر بزرگ نصب می شوند، لازم است حروف آنها خوانا و درشت باشد.

 قیمت تابلو راهنمای مسیر از این نوع، معمولا از انواع قبلی خیلی بیشتر است. دلیل آن هم این است که این تابلوها اطلاعات زیادی را در خود جای می دهند، بزرگ و سنگین هستند و متریال زیادی برای ساخت آنها استفاده می شود.

با این حال قیمت تابلو راهنمای مسیر با توجه به جنس و آپشن های آن مشخص می شود. برای مثال در مواردی که حروف برجسته و طلاکاری شده اند و یا جنس پالت خاص است، قیمت تابلو راهنمای مسیر بیشتر است. 

برای کسب اطلاعات درباره ساینینگ با ما تماس بگیرید.


تابلو اطلاعاتی:

امکانات رفاهی و اقامتی (وای فای رایگان، آسانسور)

علائم تاسیسات (حمام، خروجی، کافه تریا)

اطلاعات کسب و کار (ساعت کار، شماره آدرس)


تابلو نظارتی

تابلوهای نظارتی یک شکل فعال تابلو راهنمای محوطه هستند. آنها بر موارد ایمنی و مسئولیت ها متمرکز هستند و مرزهایی را تعیین می‌کند؛ یعنی چه چیزی در محوطه، ساختمان یا مرکز تجاری قابل قبول است و چه چیزی نیست.

تابلوهای نظارتی برای ایجاد و تقویت قوانین، استانداردهای ایمنی و حفظ حریم خصوصی استفاده می شود. برای مثال تابلو «در این محل سیگارکشیدن ممنوع است» در عین این که محلی را که سیگار کشیدن در آن جایز نیست مشخص می کند، بر رعایت قوانین صحه می گذارد. 

تابلوهای نظارتی معمولا به شکل استند راهنمای مسیر  نصب می شوند؛ عموماً بزرگ و پررنگ هستند، بدون حاشیه و حاوی فقط یک پیام واضح، مختصر و برجسته می باشند.

اگر تابلو «احتیاط! ولتاژ بالا!» روی یک در نصب شده است، این تابلو راهنمای محوطه، محل ولتاژ بالا را مشخص می کند و درباره آن هشدار می دهد. تابلو ممنوع بودن ورود حیوانات خانگی نیز نوع دیگری از این تابلوهای نظارتی هستند که در مناطق مختلف نصب می شوند. 

از تابلوهای نظارتی در هر جایی که لازم است، باید استفاده شود. آنها از انواع تابلو راهنمای محوطه هستند که نباید هیچ کاستی در نصبشان داشته باشید. در غیر این صورت ممکن است ایمنی افراد به خطر بیفتند و یا منافع ساختمان دچار نقصان گردد.


تابلو راهنمای مسیر نظارتی

قوانین و مقررات (سیگار کشیدن ممنوع، ممنوعیت سلاح گرم)

استانداردهای انطباق (دسترسی ADA؛ علامت ولتاژ بالا)

کنترل دسترسی (ورود افراد متفرقه ممنوع، فقط کارمندان)

این تابلوها اگرچه تابلو راهنمای مسیر مرکز خرید محسوب نمی شوند، اما تابلو راهنمای مرکز خرید هستند، چون در حقیقت راهنمایی هایی را برای برای خرید و بازدید از مرکز مورد نظر ارائه می کنند. 

تابلوهای نظارتی ممکن است روی دیوار و در نصب شوند و یا به شکل استند راهنمای مسیر باشند. 

در مورد قیمت تابلو راهنمای مسیر از این نوع، باید بگوییم این تابلوها عموما اندازه کوچکی دارند و سبک هستند. به همین دلیل قیمت تابلو راهنمای مسیر نظارتی معمولا زیاد نیست. با این حال همان طور که ذکر شد جنس تابلو، کیفیت و سایر عوامل بر قیمت تابلو راهنمای مسیر تاثیر گذار است. 


تابلو راهنمای مسیر و استفاده همزمان از انواع آن

انواع تابلو راهنمای مسیر از جمله تابلوهای جهت دار، شنایایی و .... را باید به شکل ترکیبی استفاده کرد.  تابلوهای نظارتی باید افراد را از مناطق ممنوعه دور نگه دارد، زیرا این مناطق ممنوعه و خطرناک ممکن است در طول مسیری باشند که تابلوهای جهت دار افراد را در آن هدایت می کنند.

تابلوهای شناسایی نیز باید در هر زمان به افراد بگوید که کجا هستند، بنابراین باید در مسیر نصب شوند. تابلوهای اطلاعاتی همراه با تابلوهای نظارتی باید انتظارات رفتاری را در تاسیسات شما تنظیم کنند.

علاوه بر این، تمام تابلوها راهنمای مرکز خرید (تابلو راهنمای مسیر مرکز خرید) باید ساده باشند. صرف نظر از هدف آنها، شخصی باید بتواند به آن نگاه کند و در عرض چند ثانیه بفهمد که تابلو چه می گوید و همچنین معنای آن در رابطه با راه یابی بیابد.

هرچه تابلوها ساده تر باشد و در هر چهار نوع به شکل منسجم تولید شده باشد، برای افرادی که از آن استفاده می کنند موثرتر خواهد بود.

در این قسمت از مقاله، دو نمونه خلاقانه از تابلوی رهنمای مسیر را مثال می زنیم. 

برای اطلاع از تابلو فروشگاه های زنجیره ای میتوانید با ما همراه باشید.


تابلو راهنمای مسیر مرکز خرید بر روی پله برقی

پله برقی ها معمولا برای بالارفتن و پایین آمدن از طبقات مرکز تجاری استفاده می شوند. با این حال، با کمی خلاقیت می توان آنها را به تابلو راهنمای مرکز خرید یا تابلو راهنمای مسیر مرکز خرید تبدیل کرد.

همان طور که در شکل زیر می بینید، پله برقی، افراد را برای رسیدن به مغازه خاصی راهنمایی می کند. این تابلو راهنمای مسیر مرکز خرید خلاقانه، احتمالا افراد زیادی به سمت هدف تعیین شده می کشاند. 


گسترش نام تجاری با بهره گیری از استند راهنمای مسیر 

استند راهنمای مسیر، تابلو راهنمای مرکز خرید و تابلو راهنمای مسیر مرکز خرید، تنها ابزاری برای نشان دادن راه نیستند. اگر آنها به شکل خلاقانه و یک دست طراحی شوند، می توانند برند شما را گسترش داده و محبوب کنند. برای این کار لازم است تابلوهای راهنمای مسیر توسط یک تیم حرفه ای، به شکل یکپارچه طراحی و پیاده سازی شوند. 

Rsmdesign برای حفط و گسترش برند خود کار فوق العاده ای انجام داده است. این برند از طریق تابلوهای راه یابی -که اغلب نادیده گرفته می شود همه آیتم های فضا را در جهت تبلیغ برند خود به هم گره زده است. 

گسترش نام تجاری با بهره گیری از استند راهنمای مسیر


جمع بندی:

به هر نوع نمایش بصری که برای انتقال اطلاعات مسیرها استفاده می شود، تابلوی راهنمای مسیر گفته می شود. این تابلوها ممکن است به شکل تابلو راهنمای مرکز خرید، استند راهنمای مسیر و مواردی از این قبیل خود را به نمایش بگذارند.

به طور کلی می تواند گفت چهار نوع تابلو برای راهنمایی مسیر وجود دارد: شناسایی، جهت دهنده، اطلاعاتی و تنظیمی.

تابلوهای شناسایی به شما نشان می دهند که به مقصد مورد نظر رسیده اید. آنها همچنین به عنوان نقاط عطف مسیریابی عمومی عمل می کنند. تابلو های جهت دار به شما جهت حرکت به سمت مقصد را نشان می دهند.

این در حالی است که تابلوهای اطلاعاتی به شکل کلی تر عمل کرده و اطلاعات بیشتری را در اختیار قرار می دهند. تابلوهایی که در طبقه اول فروشگاه ها می بینید و امکانات و محل های مختلف آن را نشان می دهد و به عنوان تابلو راهنمای مرکز خرید عمل می کنند، از این دسته هستند.

در انتها تابلوهای نظارتی، مکان هایی را نشان می دهند که لازم است رویکرد خاصی را نسبت به آنها اتخاد کرد. تابلوهای احتیاط، سیگار کشیدن ممنوع و مواردی از این قبیل، محل هایی را که اقدامات خاصی در آنها ممنوع یا جایز است نشان می دهند.

با این حال باید در نظر داشته باشید که این چهار نوع تابلو معمولا با هم به کار می روند تا مسیریابی خوبی برای ارباب رجوع فراهم کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تابلو ساین دو طرفه میتوانید با ما تماس بگیرید.


تابلو راهنمای مرکز خرید

تابلو راهنمای مرکز خرید

 در هر مرکز خرید، تابلو راهنمای مسیر نقش بسیار مهمی در هدایت مشتریان به اماکن و فروشگاه‌های مختلف ایفا می‌کند. یک تابلو راهنمای مرکز خرید با طراحی زیبا و قابل فهم، به خریداران کمک می‌کند تا به راحتی و با اطمینان به مقصد خود برسند. در این مقاله به بررسی کاربرد تابلو راهنمای مرکز خرید، قیمت تابلو راهنمای مسیر و نقش برند ریحان ساین در ارائه تابلوهای راهنمای مسیر با کیفیت می‌پردازیم.

 کاربردهای تابلو راهنمای مرکز خرید

 تابلو راهنمای مسیر نه تنها به مشتری کمک می‌کند تا به سرعت به مکان‌های مورد نظر برسد، بلکه تجربه خرید او را نیز بهبود می‌بخشد. در زیر به برخی از کاربردهای تابلوهای راهنمای مرکز خرید اشاره می‌کنیم. تابلو راهنمای مرکز خرید معمولا با استفاده از علامت‌های خاص و نمادها، به مشتری کمک می‌کند تا مکان‌های فروشگاهی را به سرعت شناسایی کند. به علاوه تابلو راهنمای مرکز خرید برای اعلان تخفیف‌ها، پیشنهادهای ویژه و رویدادهای خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند. این تابلوها با نمایش تخفیف‌ها و اطلاعات جذاب، مشتریان را به سمت فروشگاه‌ها و محل‌های مورد نظر هدایت می‌کنند. تابلو راهنمای مرکز خرید به مشتری کمک می‌کند تا در داخل مرکز خرید به راحتی به مقصد خود برسد. این تابلوها معمولا با استفاده از نمادها و پیکان‌ها، مسیرها و جهت‌دهی را نشان می‌دهند و به مشتری راهنمایی می‌کند که چگونه به محل‌های مورد نظر برود. همچنین تابلو راهنمای مرکز خرید اطلاعات مکانی مهمی مانند محل ورود و خروج، پارکینگ‌ها، توالت‌ها، آسانسورها و سایر امکانات را ارائه می‌دهند تا مشتریان به راحتی از این امکانات استفاده کنند. علاوه بر این تابلو راهنمای مرکز خرید درباره خدمات و امکانات مرکز خرید، مانند رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها، سینماها، نمایشگاه‌ها و سایر امکانات تفریحی اطلاعات مفیدی می‌دهد.

 قیمت تابلو راهنمای مسیر

 قیمت تابلو راهنمای مسیر می‌تواند متفاوت باشد و به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی مانند ابعاد، طراحی، مواد استفاده شده و پیچیدگی تابلو می‌توانند در میزان قیمت تابلو راهنمای مسیر نقش داشته باشند. در بازار، قیمت تابلوهای راهنمای مسیر معمولا متغیر است و می‌تواند بین محدوده‌های مختلفی قرار بگیرد، در صورتی که نیاز به سفارش تابلوهای سفارشی باشد، قیمت ممکن است بیشتر باشد. قیمت تابلو راهنمای مسیر می‌تواند براساس نوع مواد استفاده شده متغیر باشد. قیمت تابلو راهنمای مسیر که از مواد ارزان‌تری مانند پلاستیک ساخته شده کم‌تر است، در حالی که قیمت تابلو راهنمای مسیر که از از مواد با کیفیتی مانند فلز، چوب یا شیشه ساخته شده بیشتر است. همچنین، میزان پیچیدگی طراحی تابلو نیز می‌تواند بر قیمت تابلو راهنمای مسیر تأثیرگذار باشد. تابلوهای با طرح‌های پیچیده معمولا قیمت بیشتری دارند، زیرا نیاز به مهارت و زمان بیشتری برای ساخت دارند. به عنوان خریدار، برای به دست آوردن بهترین قیمت تابلو راهنمای مسیر، با چند تولیدکننده و فروشنده مختلف تماس بگیرید و قیمت‌ها را مقایسه کنید. از طریق وبسایت reyhansign.com، می‌توانید با تیم فروش ریحان ساین تماس بگیرید و اطلاعات بیشتری درباره قیمت تابلو راهنمای مسیر و خدمات آنها دریافت کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره حروف لبه سوئدی با ما در ارتباط باشید.

 برند ریحان ساین

 شرکت ریحان ساین با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های پیشرفته و استفاده از مواد با کیفیت، تابلو راهنمای مسیر با طراحی زیبا و دوام بالا ارائه می‌دهد. تیم حرفه‌ای طراحان و متخصصان ریحان ساین با توجه به نیازها و مشخصات مراکز خرید، تابلوهایی را طراحی و تولید می‌کنند که در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح می‌دهیم. از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد تابلو راهنمای مسیر ریحان ساین می‌توان به استفاده از مواد با کیفیت برتر و مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی، توانایی تحمل نور مستقیم خورشید و عدم تغییر رنگ در طول زمان اشاره کرد. همچنین، ریحان ساین امکان سفارشی‌سازی تابلوها را نیز فراهم می‌کند. شما می‌توانید طرح، اندازه و رنگ تابلو راهنمای مسیر را بر اساس نیازهای خاص مرکز خرید خود انتخاب کنید. تیم تخصصی ریحان ساین با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته، تابلوهای سفارشی شما را با دقت و کیفیت بالا تولید می‌کند. در نهایت، اهمیت تابلو راهنمای مسیر در مرکز خرید را نمی‌توان نادیده گرفت. طراحی مناسب و کیفیت بالای تابلوها به خریداران اعتماد و رضایت بیشتری را به ارمغان می‌آورد. با انتخاب برند ریحان ساین، شما می‌توانید از تابلوهای راهنمای مسیری با کیفیت و قابلیت قرائت بالا برای مرکز خرید بهره‌برداری کنید.

 سخن آخر:

 در این مقاله در مورد اهمیت و کاربرد تابلو راهنمای مرکز خرید سخن گفتیم و یادآور شدیم که برند ریحان ساین با تجربه و تخصص خود در تولید تابلوهای مراکز خرید، به عنوان یک گزینه مطمئن و موثر برای انتخاب تابلوهای راهنمای مسیر شناخته می‌شود.