تابلو راهنما

تابلوهای راهنما که علامت نیز نامیده می‌شوند، همچون تابلوهای تبلیغاتی بخش جداناپذیری از زندگی روزمره هستند.


تابلوهای راهنما

تابلوهای راهنما یا تابلو راهنمای اتاق و نیز طراحی تابلو راهنما مورد استفاده در مراکز عمومی از ملزومات مهم و تجهیزات اداری به‌شمار می‌آیند که برای هدایت بهتر افراد به بخش‌های مورد نظر در ادارات، مراکز کاری، بیمارستا‌ن‌ها و امثال آن به‌کار گرفته می‌شود.
تابلوهای راهنما عمدتا با هدف تکریم مراجعین به این مراکز و راهنمایی آسان و سریع آنها به محل مورد نظر و ممانعت از سردرگمی آنها مورد استفاده قرار گرفته و در تنوع سایز و مدل، متناسب با الزامات کاربردی و سلیقه سفارش دهندگان تهیه می‌شود.
در مطلب پیش رو به معرفی این تولیدات کاربردی می‌پردازیم.
 

تابلو راهنما

لابد شما هم تجربه مراجعه به ادارات و مراکزی را داشته‌اید که با فضای وسیع و تعداد اتاق‌ها و بخش‌های زیاد، افراد را در سردرگم کرده و پیدا کردن اتاق یا سالن مورد نظر را برای آنها دشوار می‌کند. 
حتی در مراکز نه‌چندان بزرگ نیز، گاهی نقشه ساختمان و فرم قرارگیری بخش‌های مختلف به‌شکلی است که مسیریابی و پیدا کردن فضاهای مختلف در آنها کار آسانی نخواهد بود.
در چنین مواردی، کاربرد انواع تابلو راهنمای اداری از جمله تابلو سردرب، گزینه مفید و مثبتی است که بسیار موثر واقع شده و در کوتاه‌ ترین زمان، شما را به محل مورد نظرتان هدایت خواهد کرد. به‌عبارتی چنین مکان‌هایی نیاز به تابلو راهنما دارند.
کاربرد تابلو راهنما نه‌تنها در تقسیم‌بندی و مشخص نمودن محل قرارگیری هر اتاق یا بخش موثر بوده بلکه نقش مفید و مثبتی نیز در زیباسازی و نظم بخشیدن به چنین محیط‌هایی ایفا می‌کند. 
تنوع محصولات تولیدی در ارتباط با مراکز عمومی از تابلو سردرب تا نمونه‌ های معرف نام و سمت اشخاص نیز باعث شده بتوان از نمونه‌های متناسب برای هر بخش بهره‌مند شد.
به این ترتیب شما می‌توانید در هر قسمت از ساختمان، بر مبنای نوع نیاز و الزامات کاربردی همان بخش تابلو مناسب و هماهنگ با آن را تهیه و نصب نمایید.
در ادامه به معرفی تنوع این محصولات و کاربردهای مختلف آنها می‌پردازیم.
برای کسب اطلاعات درباره تابلو راهنمای محوطه میتوانید همراه ما باشید.

تابلو راهنما و نقش آن

استفاده از تابلو راهنما در مراکز عمومی، چه در فضای خارجی ساختمان برای هدایت افراد و چه در بخش های داخلی برای تشریح جزئیات بیشتر و راهنمایی دقیق به هر بخش، امروزه به بخش مهمی از ساین مراکز مهم تبدیل شده و کاربردهای وسیعی یافته است. به هر ساختمان اداری یا مکان عمومی که مراجعه کنید، با تنوع بالایی از این تابلوها مواجه می‌شوید.


تابلو راهنمای اتاق

از نمونه تابلو سردرب که به اتاق‌های ادارات و بیمارستانی اشاره دارد و با نام تابلو راهنمای اتاق شناخته می‌شود تا تابلوی دفتر و انواع دیگر این ملزومات اداری، هر یک سهمی در آسان نمودن مسیریابی داخل ساختمان‌های اداری و هدایت آسان و سریع مراجعین به بخش‌ های مورد نظر دارد. 
از دیگر انواع نشانگرها یا تابلو راهنمای اتاق به مراکز عمومی، تابلو های داخلی موسوم به (indoorsignage) است که شامل انواع مختلف و متنوعی بوده که با متریال گوناگون و طرح و برش‌های مختلف تهیه و برای جایگاه‌ های مختلفی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بدیهی است ابعاد، فرم و نوع تابلو راهنمای اتاق، علاوه بر سلیقه شخصی افراد، آیتم‌های استاندارد از نظر زیبایی و وضوح را نیز شامل می‌شود. مراعات این نکات در سفارش تابلو راهنمای اتاق می‌‌تواند به کاربرد بهینه این محصولات و کسب بهترین نتیجه منجر شود.


تابلو راهنماتابلو سردرب

تسهیل مسیریابی: با وجود تابلو سردرب و راهنمای اتاق اداری بدون شک مسیر خود را در راهروهای طویل ادارات از میان ده‌ ها اتاق و سالن موجود بهتر و آسان‌تر خواهید یافت.
تابلو سردرب و تابلو راهنمای اتاق در این مورد نقش عمده و مفیدی ایفا می‌کنند و استفاده مناسب از تابلو سردرب می‌تواند به جستجوی افراد برای مکان‌های مورد نظرشان نظم و سامانی ببخشد.
 تابلو سردرب یا تابلو راهنمای اتاق که با نام پلاک اتاق نیز شناخته می‌شود، به‌صورت پلاک مستقل نیز قابل اجرا است و با توجه به نیاز، سلیقه و الزامات مشتری تولید می‌شود. این نوع پلاک‌ ها به دسته‌ های مختلفی تقسیم‌ بندی شده و در زمینه‌ های گوناگون نیز کاربرد دارد.
اما هدف از کاربرد همه آنها راحتی و سهولت بیشتر برای افرادی است که در هتل ساکن شده یا مشغول به کار هستند و مایلند در کمترین زمان و بدون صرف انرژی زیاد محل مورد نظر خود را بیابند.
از نقش زیبایی و نظم بخشیدن تابلو سردرب نیز نباید صرف‌ نظر شود. نصب تابلو سردرب محیط را منظم و زیبا کرده و فضا را از نظر ساماندهی نیز تقویت می‌کند. 


تابلو راهنمای ادارات

زیبایی درب‌های ورودی ساختمان و اتاق: یکی از موارد مهم در کاربرد انواع تابلو راهنمای ادارات از جمله انواع تابلو سردرب، نقش بصری آنها و تاثیری است که بر زیبایی این مراکز به جا می‌گذارند.
تهیه تابلو راهنمای ادارات اغلب از متریال با کیفیت صورت می‌گیرد که از تنوع و رنگ‌ های مناسب و بسیار زیبایی نیز برخوردارند. تابلو راهنمای پلکسی گلاس از نمونه‌ های زیبا و مناسب برای چنین محیط‌ هایی است که به‌ویژه در ساخت تابلو راهنمای ادارات کاربرد زیادی دارد. 
نظم بخشیدن به فضای سازمانی و اداری: نظمی که از نصب تابلو راهنمای ادارات و مراکز عمومی با مشخص شدن هر فضا ایجاد می‌شود، علاوه بر تسهیل یافتن اتاق‌های مورد نظر، کل محیط اداری را نیز شامل می‌شود.
برای مثال تابلوهای ساینینگ بیمارستانی و یا تابلو راهنمای هتلی علاوه بر آنکه اتاق یا محل مورد نظر شما را برایتان مشخص می‌کنند، به فضای هتل یا بیمارستان نیز نظم بخشیده و سرعت اجرای مراحل کار اداری را نیز بهبود می‌بخشند.
در این بخش به مرور انواع تابلو راهنمای ادارات پرداخته و نمونه‌ های گوناگون و کاربرد های هر یک را به شما معرفی می‌کنیم.
 

تابلو راهنمای هتلی

تابلو راهنمای هتلی یکی از انواع تابلو راهنما در مراکز عمومی است که اغلب ما نمونه‌ هایی از آن را دیده‌ایم. با وجود تابلو راهنمای هتلی، شما می‌توانید مسیر خود را به هر یک از اتاق‌ های هتل، لابی، رستوران هتل یا هر یک از دیگر بخش‌ های آن به‌ راحتی پیدا کرده و دچار سردرگمی یا اتلاف زمان نخواهید شد.  
تابلو راهنمای هتلی همچنین می‌تواند در مشخص نمودن بخش‌ های مختلف یک هتل به افراد کمک کند. 


تابلو راهنمای اتاق اداری

تابلو راهنمای اتاق اداری از کاربردی‌ ترین نمونه‌ های موجود در میان انواع تابلو های نشانگر یا مراکز عمومی است.تابلو راهنمای اتاق اداری ملزومات خود به انواع و زیرشاخه‌ های بیشتری تقسیم می‌شوند که تابلو راهنمای اتاق اداری و تابلوی دفتر نمونه‌ هایی از آن هستند. 
هدف اصلی از به‌کارگیری تابلو راهنمای اتاق اداری، آسان‌ سازی مراحل اداری کارها از طریق هدایت سریع‌تر ارباب رجوع به اتاق‌هایی است که امور اداری در آنها صورت می‌گیرد. در این بخش لازم است تابلو راهنمای اتاق اداری و نقش آن در مسیریابی در ادارات نیز در نظر گرفته شود. 
نصب پلاک تابلو راهنمای اتاق اداری و نیز تابلوی دفتر که محل کار هر یک از کارکنان ادارات را دقیقا مشخص می‌کند، سهم زیادی در نظم و سرعت بخشیدن به مراحل انجام امور اداری داشته و کار را برای مراجعین و متصدیان امور آسان‌تر می‌کند. 
انواع تابلو راهنمای اتاق اداری به موارد زیر تقسیم می‌شود:
تابلوی دفتر و مواردی که برای اطلاع رسانی استفاده می‌شوند.
تابلوهای ایمنی و هدایت مسیر: تابلو راهنمای اتاق اداری به مکان‌های خاص نظیر سالن اجتماعات، سرویس‌ های بهداشتی، آبدارخانه و... اشاره می‌کنند و یا مسیر ورود و خروج و مواردی مانند آن را مشخص می‌کنند. 
تابلوی دفتر یا سمت اداری اشخاص که در آنها مستقیما به نام و شغل آنها اشاره می‌شود. تابلو راهنمای اتاق اداری اغلب در ابعاد کوچک و جهت مصاف رومیزی تهیه می‌شوند. تابلو راهنمای اتاق اداری نیز در روند کارهای اداری و دفتری موثر بوده و به یافتن سریع افراد با مناسب گوناگون کمک می‌کنند.


تابلوی دفتر

تهیه تابلوی دفتر با توجه به تنوع در تولید و مصارف آن، نیازمند شناخت دقیق، طراحی حرفه‌ای و البته توجه به نوع متریال مصرفی در این مورد است. 


تابلو سردربتابلو راهنمای پلکسی گلاس

تابلو راهنمای پلکسی گلاس یکی از نمونه‌های پرکاربرد است که با استفاده از تجهیزات و فناوری روز دنیای تابلوسازی تهیه شده و کاربردهای فراوانی در ساخت انواع این ملزومات از تابلو راهنمای اداری تا انواع تابلو راهنمای هتلی، تابلو راهنمای ادارات و تابلوی دفتر و... دارد.
تابلو راهنمای پلکسی گلاس از مقاومت بالا و نمای زیبایی برخوردار است که آن را برای مصارف گوناگون در این موارد مناسب نموده است.

 اگر شما هم از سفارش دهندگان این محصولات هستید و مایلید ضمن مشاهده نمونه‌های مختلف این تولیدات از متریال مصرفی از جمله تابلو راهنمای پلکسی گلاس و دیگر تنوع موجود و قیمت آنها نیز آگاهی یابید، پیشنهاد می‌کنیم از این تنوع در سایت‌های معتبر ارائه دهند بازدید نموده و در مورد قیمت و شرایط تولید تابلو راهنمای پلکسی گلاس اطلاعات لازم و کافی را دریافت نمایید.

برای اطلاع درباره تابلو راهنمای دیواری میتوانید با ما تماس بگیرید.


تابلو راهنمای اداری

قیمت‌گذاری تابلو راهنمای اداری و هزینه مصرفی برای ساخت هر یک از نمونه‌ها و علاوه بر آن دستمزد تولید کننده با توجه به عوامل گوناگونی تعیین می‌شود. محاسبه ابعاد، مواد اولیه مصرفی و زمان صرف شده برای تولید تابلو راهنمای اداری و تابلو راهنمای ادارات، تابلوی دفتر، تابلو راهنمای هتلی و تابلو راهنمای اداری و دیگر نمونه‌ای این محصولات دکوراتیو کاربردی ادارات و مراکز کاری می‌تواند شما را به قیمت‌گذاری تابلو راهنمای اداری هدایت کند.
هم‌چنین استفاده از خدمات مشاوره که در سایت‌های عرضه کننده و فروشگاه‌ های تابلوسازی به شکل اینترنتی در اختیار کاربران قرار دارد، کمک شایانی به انتخاب بهتر و متناسب و نیز آگاهی از قیمت روز این محصولات می‌کند.