ساینینگ

هدف از اجرای ساینینگ (تابلوهای راهنمای مسیر)، بهبود رفت و آمد و ترافیک مجموع با تاکید بر تعداد بهینه تابلوها و علائم می باشد.


ساینینگ

ساینینگ یا به‌کارگیری اصولی تابلوهای راهنمای مسیر، گامی مفید و موثر در بهبود رفت و آمد یا ترافیک انسانی است. در ساینینگ هر یک از فاکتورهای تعداد و محل نصب تابلوهای راهنما از یک سو و وضوح علائم و فاصله بین تابلوها از سوی دیگر، با دقتی مهندسی شده اجرا می‌شود.

نتیجه نهایی ساینینگ، دستیابی آسان افراد به این تابلوهاست، به‌نحوی که تنها با چرخاندن جزئی سر و بدون انحراف از مسیر بتوان کلیه علائم مورد نیاز را مشاهده و از راهنمایی آنها در یافتن محل و مسیر مورد نظر بیشترین استفاده را نمود.

در این مطلب به معرفی مهندسی ساینینگ و هدف از اجرای آن می‌پردازیم.

این مجموعه تمامی موارد مربوط به طراحی ساین را در اختیار شما قرار میدهد.ساینینگ مراکز عمومی

مهندسی ساین یا ساینینگ به معنای راهنمایی که با نصب تابلوهای راهنما اجرا می‌شود، نقش مهمی در بهبود و کنترل ترافیک انسانی در اماکن عمومی نظیر ایستگاه مترو، پایانه‌ مسافری، سالن فرودگاه و امثال آن دارد.

دسترسی آسان افراد به در دسترسی آسان به محل ملزومات عمومی نظیر آسانسور، سرویس‌های بهداشتی، پله برقی و فود کورت و امثال آن در ساختمان، اصلی‌ترین هدف از کاربرد ساینینگ مراکز عمومی است.

این اطلاعات که توسط تابلوهای ساینینگ در اختیار افراد قرار می‌گیرد، نقش مهمی در هدایت آنها به مسیرهای کوتاه برای رسیدن به چنین مکان‌هایی داشته و تاثیر عمده‌ای بر متعادل نمودن ترافیک تردد افراد بر جا می‌گذارد.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره ساینینگ مراکز عمومی هستید به این صفحه مراجعه کنید.

از نقش مهم ساینینگ مراکز عمومی در بهبود شرایط اضطراری و سرعت بخشیدن به پروسه کمک‌ رسانی در مواقع خطر و بروز حوادث نیز نباید غافل ماند.

شرایطی نظیر آتش‌سوزی و زلزله که الزام خروج سریع از ساختمان‌ها و اماکن عمومی و اغلب پرترافیک را به‌دنبال دارد، از جمله مواردی است که اهمیت و نقش موثر ساینینگ مراکز عمومی را بار دیگر خاطرنشان می‌شود.

موردی که بی‌شک از آرایش صحیح و پیاده‌سازی فواصل صحیح بین تابلوها ناشی شده و سهم زیادی در هدایت ایمن و بی‌خطر افراد هنگام خروج اضطراری ایفا می‌کند.

ما در مقاله های قبلی درباره تابلو ساین دو طرفه توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.


ساینینگ


ساینینگ و نقش آن در معماری نوین

امروزه و با افزایش جمعیت و به تبع آن بالاتر رفتن ترافیک انسانی در مراکز گوناگون، نقش مهم و مفید اجرای ساین (تابلوگذاری) در این مراکز به‌خوبی مشخص می‌شود. مواردی نظیر مجتمع‌ها و برج‌های تجاری، ساختمان‌های اداری پرتردد، نمایشگاه‌ها و مراکز مشابه از اصلی‌ترین کاربران این نوع تابلوها بوده و بیشترین درخواست برای تهیه آن را مطرح می‌کنند.

باید یادآور شد ساینینگ تخصصی، بیش از آنکه با ساخت و تدارک این ملزومات در ارتباط باشد، اجرای صحیح و مهندسی شده آن را می‌طلبد.

به‌عبارتی پیاده‌سازی این ملزومات راهنما باید به گونه‌ای باشد که مراجعین به سازه‌ها و مراکزی که ساینینگ در آنها به اجرا درآمده، با استفاده از موقعیت قرارگیری آنها نیاز به جابجایی یا سوال از دیگران برای پیدا کردن تابلوها نداشته باشند.

وجود چنین ایرادی سایر مشخصات مثبت این پروسه را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. تا جایی که تابلوهای ساینینگ حتی با وجود طراحی و نوشتار قوی، گرافیک مناسب و زیبا و ویژگی‌های مناسب و کاربردی دیگر نیز، در صورت عدم رعایت قوانین و اصول علمی ساین، کارایی لازم را نداشته و نقش مثبت خود را به اجرا نخواهند گذاشت.

در اجرای صحیح ساینینگ، فواصل بین تابلوها با توجه به ارتفاع سقف و پهنای راهرو یا محل نصب تعیین شده و در هر تقاطع نیز باید یک تابلوی ساین یا راهنما وجود داشته باشد.

خوانایی نوشتار، ابعاد مناسب و فاکتورهای جانبی دیگر نیز در تولید و نصب این تابلوهای راهنما موثرند.

خوشبختانه امروزه شرکت‌های عامل بسیاری در این زمینه مشغول به فعالیت بوده و نقش مثبت و کارایی لازم در این زمینه دارا هستند.

مجموعه ریحان ساین مفتخر است تمامی خدمات مربوط به ساین مراکز خرید را در اختیار شما قرار دهد.