جانمایی تابلوهای راهنما

جانمایی تابلوهای راهنما

جانمایی تابلوهای راهنما 2560 1920 ریحان ساین

جانمایی تابلوهای راهنما

تابلو آویز

هدف از جانمایی تابلوهای راهنما چیست؟

مهم ترین هدف از جانمایی تابلوها این است که هر فردی وقتی از مغازه یا فروشگاهی خارج می شود بتواند به راحتی مسیر خود را انتخاب کند.

تابلو آویز

فواصل بین تابلوها

فواصل بین تابلوها باید به نحوی باشد که هر فردی با هر نوع سطح سوادی بتواند مسیر خود را انتخاب کند، یعنی به راحتی به مقصد خود برسد.

تابلو آویز

عوامل مهم در یک ساینینگ استاندارد:

  1. اندازه فونت
  2. بزرگی علائم
  3. سایز تابلو
  4. ارتفاع تابلو
  5. نوع آویز
  6. شدت نور
  7. رنگ بدنه

 

 

تابلو راهنمای طبقات

مفاصل تابلوها:

مفاصل مکانهای مهمی هستند که راهروهای مجموعه تجاری در آن به یکدیگر می‌رسند، این نقاط مهم ترین نقاط تابلوهای ساینینگ می باشد زیرا بیشترین سوال و گم کردن مسیر در این نقاط اتفاق می‌افتد، در اصل ساینینگ ها در این مفاصل باید به گونه‌ای طراحی شود که تکمیل کننده راهروهای فرعی باشند.

جانمایی تابلوهای ایستاده:

ورودی ها و لابی های اصلی نیز از دیگر نقاط مهم جانمایی تابلوهای ساینینگ بوده و معمولاً در این مناطق از تابلوهای ساینینگ ایستاده استفاده می گردد، این تابلو ها می تواند کنار میز های  CRM یا میز اطلاعات قرار گرفته و حجم سوال و گفت‌وگوهای فی ما بین مشتری و مسئول را به حداقل برساند.

توتم

توتم

جانمایی تابلوهای اماکن:

کلیه اتاق ها سالن ها و مناطقی که دارای درب بوده و داخل آنها به راحتی رویت نمی شود باید دارای تابلو اماکن باشد. این تابلوها باید در نزدیکترین نقطه درب ورودی نصب گردد. نصب این تابلوها به صورت دیواری، عمودی یا آویز انجام می پذیرد.

تابلو اماکن