نقش رنگ ها در بدنه تابلوها و پیکتوگرام ها

نقش رنگ ها در بدنه تابلوها و پیکتوگرام ها

نقش رنگ ها در بدنه تابلوها و پیکتوگرام ها 512 343 ریحان ساین

نقش رنگ ها در بدنه تابلوها و پیکتوگرام ها

پیکتوگرام

نقش رنگ بدنه در تابلوها

در طرح های اولیه برای تابلوهای آویزهای سقفی، تابلوهای دیواری و تابلوهای راهنما طبقات سعی شده از رنگ های استفاده شده در کانسپت اولیه مجموعه استفاده شود یعنی از رنگ های آبی فیروزه ای و رنگ های مکملی که درخشش و زیبایی دوچندانی به این رنگ اضافه می کند و از این طریق کنتراست لازمه را ایجاد کرده ، در پس سردی که در این رنگ نهفته شده با رنگ های گرم توازن لازمه را برقرار می نماید. رنگ مشکی که بخش بیشتری از کل کار را تشکیل می دهد از جهت بهتر دیده شدن در فضای مجتمع انتخاب شده تا مخاطب از هر سو جهت و تابلو مورد نظر خویش را پیدا نماید.

تابلو نما

نقش پیکتوگرام در تابلوها

نوشته ها و پیکتوگرام ها در پس سیاهی نمایش بهتری دارند و همچنین طرح کلی کار هم با خطوط تیز و مورب جهت حفظ اصالت لوگو(نشان واره) و ابهتی که به کل کار اضافه می شود استفاده می شود. برای پیکتوگرام هم با توجه به طراحی و زاویه تیزی که لوگو مجموعه دارد، سعی شده است از همان ایده اصلی لوگو در خلق پیکتوگرام ها استفاده شود. البته با توجه به استانداردهای جهانی هم در این مجموعه پیکتوگرام های را منطبق با همان استانداردها طراحی می شوند.

تابلو آویز

رنگ شناسی و انتخاب رنگ ها

رنگ فیروزه‌ای

رنگ فیروزه‌ای را می‌توان در گروه مجموعه‌ای از رنگ‌های بین طیف سبز و آبی و رنگی مشابه سنگ فیروزه دانست که یک رنگ واژه تبدیلی است؛ ظاهراً این نوع نامگذاری برای رنگ‌ها در اکثر فرهنگ‌ها و زبان‌ها رواج دارد.فیروزه‌ای رنگی است که به پیشرفت و تسهیل رشد معنوی انسان و همچنین آرامش فکری و ذهنی کمک قابل توجهی می‌کند و از این رو یکی از علل استفاده در قالب اصلی طرح است.

تابلو اماکن

رنگ زرد

این رنگ یکی از عناصر برند بوده و ابزار مهمی در انسجام و یکپارچگی ظاهری برند دارد و همینطور رنگ زرد نمایشی از آگاهی، دانش و روشنایی، دوست داشتن محصول و بازدهی است که به انسان حس لذت و اشتیاق می دهد، از این رو برای نوشتار و پیکتوگرام ها انتخاب مطلوبی می باشد.

تابلو نما

رنگ مشکی

رنگ سیاه نشانگر زیبایی و مدرن بودن است. سیاه رنگ جلوه بسیار خوبی برای فضا‌های گذر مانند راهرو‌های اصلی دارد، مشکی به علت خنثی بودن با هر رنگی که استفاده می باشد و تاثیر فوق العاده‌ای دارد. مشکی با رنگ‌های آبی فیروزه ای ، زرد جلوه‌ای بی نظیر پیدا می‌کند. از این رو انتخاب مناسبی برای پوسته اصلی تابلوهاست.

تابلو نما

رنگ سفید

سفید رنگی است که ترکیب همهٔ رنگ‌های طیف قابل دیدن است؛ رنگ سفید رنگی مثبت، نورانی و مهیج محسوب می‌شود.سفید یک رنگ خنثی به شمار آمده و به عنوان پر طرفدارترین رنگ در طراحی تابلو شناخته می‌شود.کاربرد این رنگ به عنوان پس زمینه به حدی زیاد است که می‌توان گفت: با کمتر فضایی مواجه شده‌ایم که حداقل یک دیوار سفید نداشته باشد؛ بنابراین اگر به دنبال طراحی یک دکوراسیون ساده و در عین حال شیک هستید، سفید را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

تابلو آویز

رنگ سبز

رنگ سبز از نظر روانشناختی طبیعت و تازگی است. کاندینسکی در مورد رنگ سبز میگوید که «رنگ سبز مطلق، آرام بخش ترین رنگهاست. این رنگ هیچ انعکاس موجی حاوی شادابی و رنج یا ترس ندارد. از رنگ سبز به عنوان رنگ تابلو تبلیغاتی برای معرفی محصولات ارگانیک و بهداشتی استفاده می شود. به طور مثال محصولاتی که در حوزه مراقبت های پوستی هستند و به صورت طبیعی تولید می شوند و یا محصولاتی که با طبیعت در ارتباط هستند بهترین گزینه برای بکارگیری این رنگ جذاب محسوب می شوند.

تابلو تبلیغاتی

رنگ قرمز

بسیاری از گرافیست های حرفه ای از رنگ قرمز در طراحی استفاده می کنند. رنگ قرمز از قدیم الایام مظهر شور و نشاط بوده و مخاطب با دیدن آن به هیجان می آید. رنگ تابلو تبلیغاتی یا نما مانند رستوران , مواد غذایی و …. باید از این رنگ استفاده شود. زیرا رنگ قرمز اشتها برانگیز است و ارتباط مستقیمی با ذهن مخاطب برقرار می کند. رستوران هایی که از این رنگ در تابلو تبلیغاتی استفاده می کنند بیشتر در معرض دید مشتری و انتخاب او قرار می گیرند.

تابلو نما